نمونه متن استعفا نامه اداری + فرم و متن نمونه نامه استعفا | آرین سیستم

نمونه متن استعفا نامه اداری + فرم و متن نمونه نامه استعفا

نوشتن نامه های درخواست شغل ، درخواست همکاری ، در خواست نمایندگی ، نامه استعفا و به طور کلی این قبیل نامه ها تا زمانی که تاریخ و شماره دبیرخانه روی آن درج نشده باشد ، جزو نامه های عمومی به شمار می آید. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار استفاده از اتوماسیون اداری مخصوصا اتوماسیون اداری تحت وب است. غالبا افراد با نوشتن اینگونه نامه ها آشنایی ندارند و دچار مشکل می شوند. تاکنون در سایت آرین سیستم سعی کرده ایم شما را با مکاتبات اداری و آیین نگارش مکاتبات اداری و به بیان بهتر با اصول نامه نگاری اداری آشنا نماییم.

متن این قبیل نامه ها بسیار مهم است. چرا که دریافت پاسخ مثبت از مخاطب در گرو رساندن پیام مورد نظر خود به صورت شفاف و صحیح است. در غیر اینصورت به خواسته خود نرسیده و مخاطب نیز احساس اتلاف وقت خود را خواهد داشت.

نامه استعفا

شخص ممکن به دلایل مختلف اعم از شخصی ، کاری مانند تغییر شغل اقدام به تهیه استعفا نامه نماید. تغییر شغل تاثیر بسزایی بر روی زندگی فرد دارد. شخص ممکن است به دلیل فشار کاری و یا تنش های ایجاد شده بین همکاران اقدام به استعفا نماید. بهتر است قبل از تهیه متن استعفا نامه در مورد این امر به درستی فکر کرده سپس تصمیم گیری نماییم.

شیوه نگارش استعفا نامه اداری

تمامی افرادی در مقطعی از زندگی خود ملزم به نوشتن نامه اداری خواهند شد. تمامی این قبیل مکاتبات بسته به موضوع ، شیوه و سبک خاصی را برای نگارش دارند. امروز این قبیل مراسلات از طریق نرم افزار اتوماسیون اداری صورت می گیرد و مطابق با شیوه نامه اتوماسیون اداری داخلی سازمان ها تنظیم شده و وارد گردش کار می شود.

در تمامی نامه ها اداری اصول نامه نگاری باید رعایت شود اما مواردی هستند که شخص برای درخواستی شخصی اقدام به نوشتن نامه می کند از قبیل : نامه درخواست شغل ، درخواست وام و نامه استعفا. در این بین متن نامه استعفا اهمیت بسیاری دارد و درک صحیحی از درخواست ما به مخاطب انتقال دهد. دقت ، اختصار و وضوح استعفا نامه حائز اهمیت می باشد. موضوع مورد اهمیت دیگر انتخاب لحن مناسب این نامه است. نوشته ما نباید لحنی توام با عصبانیت داشته باشد. در تهیه متن نامه استعفا همیشه ابتدا پیش نویسی تهیه نمایید و آن را مرور کرده سپس آن را وارد جریان کار نمایید.

متن استعفا نامه زیبا

برای نوشتن متن زیبا برای استعفا باید مواردی را رعایت نمائید تا متن شما به صورت کاملا یک دست برای خواننده تداعی شود ، برای نوشتن متن زیبای استعفا باید مواردی که در ادامه گفته می شود را رعایت نمائید این نکات باعث می شود تا متن استعفای شما زیبا شود و تاثیر خود را بر خوانند که همان استعفای خود می باشد بگذارد در این گونه متن های زیبای استعفا نامه که دارای چارچوب خاصی می باشد باید به صورت زیر انجام دهید:

چارچوب کلی متن نامه استعفا زیبا به این صورت است که ابتدا با نام و یاد خدا در ابتدای صفحه شروع کرده ، سپس مخاطب نامه به همراه عنوان سازمانی وی را وارد می نمایند ، مشخصات کارمندی مانند شماره پرسنلی و سوابق کاری خود در مجموعه را ذکر کرده سپس به سراغ متن اصلی نامه رفته و به دلایل استعفا اشاره و مراتب تشکر خود را اعلام می کنند. در پایان پایین سمت چپ نامه نام و نام خانوادگی خود را نوشته و امضاء می نمایند.

فرم خام استعفا نامه اداری | آرین سیستم

فرم خام استعفا نامه اداری | آرین سیستم

فرم استعفا نامه

به طور کلی متن تمام نامه های اداری شامل بخش های مقدمه ، پیام و نتیجه می شود. در آغاز نوشته با ” ادب و احترام ” آغاز کرده ” تشکر ” خود را اعلام می نماییم. متن نامه استعفا نیز از همین فرم کلی پیروی کرده و با همین چارچوب فرم استعفا را تهیه می کنیم.

نمونه متن استعفا نامه اداری

باتوجه به وارد شدن نرم افزار اتوماسیون اداری مخصوصا نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب در سازمانها و شرکت ها ، بستگی به ساختار سازمان یا فرمت نامه اداری داخل سازمانی نرم افزار ، ممکن است شیوه ی نگارش متن استعفا نامه در شرکت ها و نهاد های مختلف باهم تفاوت داشته باشند ، اما در کل همه ی استعفا نامه ها از ساختار زیر پیروی می کنند.

بسمه تعالی

مدیرعامل محترم ………………..

جناب آقای ………………..

موضوع: در خواست استعفا

باسلام

بدینوسیله اینجانب ……………….. به شماره کارمندی ……………….. و به شماره شناسنامه ……………….. از تاریخ ……………….. در این شرکت با سمت ……………….. در واحد ……………….. مشغول به کار می باشم. به دلایل شخصی / کاری تقاضای استعفای خود را از تاریخ ……………….. به حضور محترم اعلام می نمایم.

در مدت همکاری خود در این مجموعه بسیار از رهنمودها و آموزشها بهره مند شده و امیدوارم همکاری بنده نیز برای این سازمان مثمر ثمر بوده باشد.

خواهشمند است دستور فرمایید اداره امور کارکنان در ارتباط با درخواست اینجانب اقدام لازم را مبذول نماید. اینجانب تا زمان تسویه حساب در خدمت شرکت بوده و آمادگی دارم در صورت نیاز آموزش فرد جدید در تصدی این شغل را به عهده بگیرم.

پیشاپیش از حسن نظر جنابعالی کمل تشکر را کرده و توفیق روز افزون شما و همکاران محترم مجموعه را از خداوند متعال خواستارم.

با تشکر

نام و نام خانوادگی

نمونه نامه استعفا

نمونه نامه استعفا | آرین سیستم

نمونه نامه استعفا | آرین سیستم

در این مطلب آموزش نحوه نگارش استعفا نامه اداری با استفاده از نمونه نامه ی استعفا قرار داده شده است. امیدواریم مورد توجه و رضایت دوستان و کاربران گرامی سایت قرار گیرد.

دانلود نمونه متن استعفا نامه اداری

دانلود دانلود فایل : نمونه متن استعفا نامه اداری ۱

فرمت : PDF  – حجم فایل ۱ مگابایت

دانلود دانلود فایل : نمونه متن استعفا نامه زیبا ۲

فرمت : PDF  – حجم فایل ۱ مگابایت

54 پاسخ
 1. عباس م
  عباس م می گوید:

  سلام
  ممنون از بابت متن مختصر و مفید
  من امروز میخوام استعفا بدم
  نمیدونم خوب میشه یا نه
  توکل بر خدا
  توکلت علی الحی الذی لایموت

  پاسخ
 2. وحید
  وحید می گوید:

  با سلام. متن خوبی بود. تشکر بابت نگارشش.
  الآن استعفام را نوشتم. توکل به خدا. امیدوارم موافقت کنند.
  الخیر ما فی وقع

  پاسخ
 3. حمید
  حمید می گوید:

  سلام بعد ۷ سال کار تو عسلویه میخام استعفا بدم و ازین غربت و نا امیدی رها شم امیدوارم خدا کمکم کنه مثل همیشه

  پاسخ
 4. یاسر
  یاسر می گوید:

  با سلام
  امروز متن استعفام را با کمک شما نوشتم
  دارم خودم را از وضعیت کاری که باعث ناامیدی و افسردگیم شده رها میکنم
  توکل به خودش
  بسیار ممنونم

  پاسخ
 5. مانا
  مانا می گوید:

  من هم امروز با کمک این نامه شما متنم رو تایپ کردم و انشااله تا آخر همین هفته اقدام میکنم. جالبه که همه میگن کار کجا بود و میخوای بعدش چکار کنی ولی کسی نمیگه با این حجم کار و فرسودگی جسمی که من پیدا کردم بعدش میخوام چکار کنم

  پاسخ
 6. نیکا
  نیکا می گوید:

  برای اولین بار قصد استعفا دارم و برای نوشتن متن نامه مستاصل بودم
  ممنون از سایت بسیار مفیدتون و متن عالی

  پاسخ
  • سعید لطفعلی
   سعید لطفعلی می گوید:

   اگر استعفاتون پذیرفته نشه ، باید مدت زمانی که داخل قرارداد کاری تون با کارفرما متعهد شدین رو سرکار بمونید. اما اگر تصمیم قطعی به جدا شدن دارید ، باید خسارت ها و زیان هایی که به کارفرما وارد میشه رو پرداخت کنید. معمولا این موارد داخل قرارداد کاری نوشته میشه.

   پاسخ
 7. نهال
  نهال می گوید:

  خانم مانا سلام و خسته نباشید.
  من کاملا شما را درک میکنم و این دقیقا موضوع من است ولی خداوند قطعا به ما کمک میکند نگران نباشید.
  من هم امروز میخواهم استعفای خود را بنویسم و همه حرفی که به شما میزنند را به من هم میزنند و من هم دقیقا در ذهن خودم این موضوع را میگویم.ولی این کار را میکنم .امیدوارم شما هم موفق باشید و با تشکر از
  آرین سیستم که به من کمک کرد .

  پاسخ
 8. قاسم
  قاسم می گوید:

  سلام و عرض ادب
  ممنون از متن استعفا نامه ای که در اختیار عموم آزاد گذاشتین. من هم بعد از گذشت چند ماه میخوام استعفا خودم رو بنویسم چون هیچ کارفرمایی به فکر کارمند خودش نیست و فقط به فکر پر کردن جیب خودشون و یا بریدن از حقوق به هر بهانه ای هستن و از این بابت واقعا متاسفم.
  سربلند و زده باشید.

  پاسخ
 9. نسیم
  نسیم می گوید:

  سلام،ممنون از متن خوبتون
  من هم مدت طولانیه که به استعفا فکر میکنم.
  امیدوارم روزی همه کارفرماها قدردان کارمندانی بشن که صمیمانه براشون دل میسوزونن

  پاسخ
 10. علی
  علی می گوید:

  سلام
  بنده هم دیروز از طرف شرکت بخاطر مسائل مالی که متاسفانه گریبانگیر خیلی از کارخونه و شرکت ها شده مجبور به دادن استعفا شدم.

  متن استعفایی که نوشتید ” عالی” “کوتاه””مختصر” و “حرفه ای” بود.

  یکی از هنر های نوشتن متن استعفاء اینکه پل های پشت سرت رو خراب نکنی ( زمین گرده و دنیا کوچک)

  لطفتان ماندگار
  مستداaم باشید

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
  احساس رایگان برای کمک!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *