دستورالعمل های طریقه نگارش نامه درخواست همکاری | آرین سیستم

دستورالعمل های طریقه نگارش نامه درخواست همکاری | آرشیو نامه های اداری

با توجه به تغییر شیوه های استخدام و گزینش افراد در شرکت ها ، به خصوص شرکت های دولتی و همچنین رقابت حاکم بر بازار کار ، نگارش یک نامه اداری به شکل نامه درخواست همکاری ، می تواند شانس موفقیت درگزینش افراد را بیشتر کند. یکی از راه های نگارش نامه اداری استفاده از اتوماسیون اداری مخصوصا اتوماسیون اداری تحت وب است. از بین نامه های اداری رسمی ، نامه در خواست همکاری ، اگر به شکل صحیح و به فرمت نامه اداری و همچنین جامع نگارش بشود ، برای استخدام حرف اول را می زند.

نامه درخواست همکاری

نامه درخواست همکاری ، نامه ای است که تقاضا و نوع کار در آن نوشته شده و به عبارتی شرح کامل برای معرفی و شناخت خود به استخدام کننده می باشد و به همراه رزومه کاری ، کارجو به کارفرما برای همکاری ارائه می کند.

رزومه

رزومه ، خلاصه ای از تجربیات کاری ، تحصیلی و مهارت های متقاضی کار است که می تواند در حداکثر ۲ صفحه چاپ ، و یا به صورت نسخه الکترونیکی از سوی کارجو به کارفرما داده شود.

رزومه یک تصویر ذهنی از کارجو به کارفرما می دهد و می توان گفت جنبه تبلیغاتی دارد.

بنابراین باید بسیار شکیل و مرتب نگارش و تهیه شود تا کارفرما را مشتاق به مطالعه و بررسی کند.

رزومه کاری | آرین سیستم

رزومه کاری | آرین سیستم

کارجو تمام تلاش خود را می کند تا نامه درخواست همکاری متناسب با نوع کار باشد ، چرا که عدم موفقیت در نگارش صحیح و دور از هدف کار ، باعث می شود نظر کارفرما جلب نشود و حتی رزومه کاری را مطالعه نکند.

نامه درخواست همکاری نیز همانند نمونه نامه های اداری  باید فرمت اداری داشته باشد ، بنابراین باید اصول زیر را در برداشته باشد :

 • پاراگراف اول : به چه علت نامه نوشته می شود.
 • پاراگراف میانی : مواردی که کارجو از خود وتوانایی هایش ارائه می دهد.
 • پاراگراف پایانی : پیگیری های بعدی به چه صورت خواهد بود.

علت نوشتن نامه درخواست همکاری : نامه درخواست همکاری ، باید متناسب با هدف کار تهیه و تنظیم شود ، نه اینکه با نوشتن یک نامه ، به همه شرکت ها ، درخواست همکاری داده شود. کارجو به دلایل مختلف ممکن است نیاز به مکاتبه با کارفرما داشته باشد و در خواست شغل کند ، بنابراین باید برای هر کدام از درخواست های همکاری خود با در نظر گرفتن هدف و نوع کار ، نامه درخواست همکاری تنظیم کند. گاهی کارجو با معرفی دوست و آشنا به کارفرما معرفی می شود. بنابراین بهتر است نام معرف در نامه در خواست همکاری ذکر شود ، زیرا امکان دارد با دقت و وسواس بیشتری کارفرما نامه درخواست همکاری را مطالعه کند.

مواردی که کارجو از خود وتوانایی هایش در درخواست همکاری ارائه می دهد : متقاضی کار باید نامه را با توانایی کلامی  و مهارتی بالا نگارش کند. در نامه درخواست همکاری بهتر است قبل از اینکه کارفرما مواردی را درباره کار توضیح دهد ، کارجو قابلیت های خود را واجد نیازهای کارفرما در نامه نشان دهد ، به طوری که کارفرما قانع شود که متقاضی کار مهارت مورد نیاز شرکت را در خود سراغ دارد.

نحوه پیگیری : برای پیگیری های بعدی توسط کارفرما ، با تاکید به علاقه و توانایی کاری ، کارجو باید شماره تماس ، آدرس و ایمیل خود را در نامه درخواست همکاری بنویسد.

مواردی که باید برای نوشتن نامه درخواست همکاری رعایت شود :

 • درکاغذ سفید و متناسب با متن درخواست همکاری ، در سایز مناسبی نوشته شود.
 • نامه درخواست کار بهتر است تایپ شود.
 • بسیار تمیز و مرتب با رعایت نگارش صحیح نامه های اداری نوشته شود که این خود نشان دهنده اهمیت به کار درخواستی می باشد.
 • پرهیز از نوشتن موارد غیر ضروری مانند ، عدم مهارت یا تخصص در رشته ای خاص
 • قبل از ارسال نامه درخواست همکاری ، نامه غلط گیری شود.
 • نامه به مسئول یا تصمیم گیرنده استخدام ارسال شود.
 • در نامه خود نشان دهید که از شرکت متقاضی همکاری ، اطلاعات بسیاری دارید.
 • با رعایت اصول نگارش در نامه های اداری رسمی ، نامه درخواست کار نوشته شود.
نامه درخواست همکاری | آرین سیستم

نامه درخواست همکاری | آرین سیستم

نمونه نامه درخواست همکاری :

بسمه تعالی

مدیر محترم کارگزینی شرکت ……………..

جناب آقای ……………..

باسلام و احترام

پیرو درج آگهی استخدام آن شرکت در نشریه ………………….. مورخ …………………. جهت همکاری دربخش درخواست کالا در آن شرکت ، به پیوست مشخصات و سوابق شغلی خود ( رزومه ) خود را برای اعلام آمادگی جهت همکاری تقدیم می دارم.

امیدوارم ویژگی های اینجانب ازجمله ، تحصیل دررشته مدیریت بازرگانی و گذراندن دوره های بازاریابی ، تسلط کامل به زبان انگلیسی ، داشتن مهارت های ارتباطی قوی ، اعتماد به نفس بالا واشتیاق به یادگیری مداوم و به روز نمودن اطلاعات شغلی مورد توجه آن مدیریت محترم قرارگیرد و فرصتی را فراهم سازد تا بتوانم خواست ها و خدمات مورد نظر آن شرکت را برآورده سازم.

ضمن آرزوی توفیق و بهروزی برای جنابعالی ، ازوقتی که به بررسی رزومه اینجانب اختصاص می دهید تشکر نموده و آمادگی خود را جهت حضور درآن شرکت برای ارائه سایر اطلاعاتی که لازم باشد و آشنایی بیشتر اعلام می دارم.

                                                                              با تشکر

نام و نام خانوادگی و امضاء

هدف ما در این مقاله بیان نحوه نگارش نامه همکاری و معرفی یکی از راه های ساده تر شدن فرایندهای نامه نگاری یعنی استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری بود. برای آشنایی بیشتر با نرم افزار اتوماسیون اداری آرین سیستم مخصوصا نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب می توانید به صفحه نرم افزار اتوماسیون اداری آرین سیستم مراجعه کنید.

دانلود نمونه نامه درخواست همکاری

دانلود دانلود فایل : نمونه نامه درخواست همکاری

فرمت : PDF – حجم فایل ۰٫۵ مگابایت

رمز فایل www.ariansystem.net : RAR  

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *