پردازنده AMD

عدم پشتیبانی پردازنده رایزن AMD از ویندوز ۷ !

AMD گزارش های پشتیبانی از نسخه های قدیمی ویندوز ۷ را باطل خواند. شرکت تولید کننده پردازنده ام ای دی اعلام کرده که برای پردازنده رایزن در پشتیبانی ویندوز سون درایوری منتشر نمی کند.

AMD بر روی سیستم عامل ویندوز ۷ جدیدترین پردازنده رایزن خود را تست کرده ولیکن به صورت رسمی پشتیبانی از کمپانی AMD برای سیستم عامل ویندوز وجود ندارد.

ناهماهنگی سخت افزار و نرم افزار برای افزایش بهره مندی از کاربردهای پردازنده ، یکی از بارزترین دلایلی می تواند باشد که باعث شد پردازنده رایزن شرکت AMD از نسخه های قدیمی ویندوز پشتیبانی نکند. مطمئناً اگر در زمان طراحی سیستم عامل ویندوز ۷ ، متخصصان و کارشناسان مایکروسافت تصورات آینده نگر به پردازنده رایزن داشتن ، امروز شاهد پشتیبانی این کمپانی از ویندوزهای قدیمی نیز بودیم.

سخنگوی Microsoft نیاز به تراشه های پردازنده رایزن برای پلتفرم ویندوز را با توسعه این فناوری ضروری دانست.

پردازنده رایزن | کمپانی AMD

آی ام دی در پاسخ به دلایل عدم پشتیبانی پردازنده رایزن این کمپانی از ویندوز ۷ اینگونه توضیح داد :

AMD پردازنده های دسکتاپ خود با نام SUMMIT RIDGE را روی دو مدل سیستم عامل ویندوز ۱۰ و ویندوز ۷ برای دستیابی به بالاترین عملکرد ، مورد تست و بازیابی قرار داده و نتیجه این شد که پشتیبانی فقط در ویندوز ۱۰ موفقیت آمیز بود و با توجه به منفی بودن عملکرد پردازنده رایزن بر روی ویندوز ۷ ، بنابر این از این پس فقط شاهد انتشار و پشتیبانی از درایور پردازنده در ویندوز ۱۰ خواهیم بود.

 

بهتر است به این موضوع نیز اشاره کرد که عدم پشتیبانی پردازنده رایزن از ویندوز سون به این معنا نیست که نمی توان از آن استفاده کرد. بلکه دسترسی و کاربردهای پردازنده محدودتر شده و نمی توان از تمام قابلیت های پردازنده رایزن به راحتی استفاده کرد. به طور مثال قدرت پردازنده های اصلی با پردازنده های گرافیکی به حداقل می رسد و عدم پشتیبانی پردازنده AMD نمی تواند انتظارات این دسته از کاربران را برآورده کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *