شبكه كردن دو كامپيوتر با مودم adsl | آرین سیستم

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl + تنظیمات adsl مخابرات | wifi

امروزه نیاز به انتقال فایل بین کامپیوترهای مختلف در سازمان ها و حتی منازل بسیار بیشتر از گذشته شده است ، در صورتی که میزان فایل های انتقالی اندک باشد ، با استفاده از فلش دیسک می توان این انتقال را انجام داد ، اما اگر میزان انتقال بسیار زیاد باشد ، انتقال فایل ها با استفاده از فلش دیسک کاری وقت گیر است. برای تسهیل و کاهش مدت زمان انتقال فایل ها ، می توان کامپیوترهای موجود را از طریق شبکه کردن به یکدیگر متصل کرد. به دلیل اهمیت این موضوع ، در این مقاله شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl و تنظیمات مودم adsl مخابرات را توضیح خواهیم داد.

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl

همان طور که قبلا اشاره شد ، نیاز به شبکه کردن سیستم ها در بسیاری از سازمان ها و حتی منازل بسیار افزایش یافته است. شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl و تنظیمات adsl مخابرات بر خلاف تصور عموم بسیار ساده است و با انجام سه مرحله می توان این کار را انجام داد. در ادامه مقاله مراحل شبکه کردن دو کامپیوتر را توضیح خواهیم داد.

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl | آرین سیستم

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم adsl | آرین سیستم

مراحل شبکه کردن دو کامپیوتر

  • در مرحله اول ، ابتدا دو کامپیوتر را با استفاده از یک کابل معمولی به روتر با مودم adsl متصل کنید.
  • در مرحله دوم ، وارد کنترل پنل شده ، سپس وارد قسمت شبکه و اشتراک سازی شده و تنظیمات لازم را انجام دهید.
  • مرحله سوم ، به اشتراک گذاری یک فولدر از کامپیوتر

همانطور که مشاهده می کنید ، در این قسمت ، مراحل شبکه کردن دو کامپیوتر را به صورت کاملا خلاصه بیان کردیم. برای آموزش بیشتر ، می توانید به فایل آموزشی که در انتهای مقاله ارائه داده ایم ، مراجعه کنید.

 

چگونه مودم adsl نصب کنیم؟

در این قسمت از مقاله ، نحوه نصب مودم adsl و تنظیمات اینترنت مخابرات adsl را توضیح خواهیم داد. برای این که بتوانیم از اینترنت adsl استفاده کنیم ، نیاز به یک مودم adsl داریم ،  نحوه وصل کردن مودم adsl به این صورت است که ابتدا باید به چراغ های روی مودم دقت کنیم. در صورتی که تمام چراغ های مودم ، یعنی چراغ Power ، چراغ ADSL ، چراغ LAN و چراغ USB روشن باشند ، آماده اتصال به اینترنت است ، اما قبل از آن باید مودم را Config کرد ، در ادامه مقاله نحوه کانفیگ مودم adsl را توضیح خواهیم داد.

نحوه کانفیگ مودم adsl

در قسمت قبل روش نصب مودم adsl را توضیح دادیم ، در این بخش نحوه کانفیگ آن را شرح خواهیم داد. ابتدا مرورگر خود را باز کرده ، در قسمت آدرس ، ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ را وارد کرده ، سپس وارد صفحه تنظیمات شده ، گزینه advanced setup را انتخاب کرده و در صفحه جدید گزینه add را انتخاب کنید. با باز شدن صفحه جدید VPI و VCI که از شرکت ارائه دهنده اینترنت دریافت کرده اید را وارد کنید. سپس وارد صفحه بعد شده و Bridging را انتخاب کرده و save را انتخاب کنید.

ارسال فکس از طریق اینترنت adsl

یکی از کاربردی ترین نرم افزارها ، نرم افزار ارسال فکس از طریق اینترنت است. لینک دانلود این نرم افزار در انتهای این مقاله ارائه شده است.

در قسمت های قبل تعدادی از کاربردهای مختلف استفاده از مودم را بیان کردیم ، در این قسمت به بیان کاربردهای دیگری از مودم می پردازیم. تبدیل مودم adsl به wifi و تبدیل کامپیوتر به تلفن با مودم adsl از کاربردهای دیگر استفاده از مودم است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به فایل های راهنمای نصب مودم adsl که در انتهای مقاله ارائه شده است ، مراجعه کنید.

ارسال فکس از طریق اینترنت adsl | آرین سیستم

ارسال فکس از طریق اینترنت adsl | آرین سیستم

نویز خط adsl  

گاهی اوقات وجود نویز روی خط adsl ، باعث اختلال در ارتباطات و قطع و وصل شدن مودم adsl ، خواهد شد. دو نویز روی خط adsl وجود دارد که در این قسمت ، آن ها را معرفی خواهیم کرد.

  • نویزهای شنیداری که روی خط تلفن ایجاد می شود.
  • نویزهای خط adsl که باعث افت کیفیت و سرعت می شوند.

با توجه به اهمیت شبکه کردن دو کامپیوتر ، در این مقاله به توضیح روش شبکه کردن دو کامپیوتر پرداختیم ، هم چنین طریقه نصب مودم adsl و نحوه راه اندازی مودم adsl را ارائه دادیم. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه به فایل های pdf که در انتهای مقاله ارائه شده است می توانید مراجعه کنید. امیدواریم استفاده از این مقاله در مورد شبکه کردن دو کامپیوتر ، مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.

 

دانلود فایلهای PDF آموزش شبکه کردن کامپیوتر

دانلوددانلود فایل : آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر در خانه

فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

دانلوددانلود فایل : نرم افزار ارسال فکس از طریق اینترنت adsl
فرمت : PDF – حجم فایل ۱۲ مگابایت

رمز فایل : www.ariansystem.net

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *