سیستم های اطلاعات مدیریت | آرین سیستم

دانلود کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت + مقاله جزوه pdf

امروزه جمع آوری اطلاعات و استفاده از نرم افزار حسابداری از اهمیت بسیاری برخوردار گشته است. اطلاعات سیستم حسابداری را می توان به عنوان یکی از منابع مهم قدرت و تسلط بر سایر افراد به حساب آورد. یکی از کاربردهای بسیار مهم اطلاعات برنامه حسابداری در مدیریت سازمان ها استفاده از آن برای انجام فعالیت های مختلف از جمله تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های سازمان با سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته است. استفاده از اطلاعات دقیق و مناسب و استفاده از نرم افزار حسابداری ارزی در فرایندهای سازمان باعث کارایی بیشتر و رسیدن سریع تر به اهداف خواهد شد. با توجه به اهمیت مسئله سیستم اطلاعاتی در این مقاله به معرفی سیستم های اطلاعات مدیریت پیشرفته و اهمیت آن می پردازیم و تعدادی از کتاب های مهم در این زمینه مانند کتاب سیستم های اطلاعاتی حسابداری دکتر سجادی را معرفی خواهیم کرد.

سیستم های اطلاعات مدیریت چیست؟

سیستم های اطلاعاتی مدیریت (MIS) به یک سیستم اطلاعاتی گفته می شود که وظیفه گردآوری و کنترل اطلاعات و داده های سازمان را بر عهده دارد و از داده های مورد نظر برای گرفتن تصمیمات لازم و برنامه ریزی در امور سازمان استفاده می کند. در حقیقت سیستم مدیریت اطلاعات به استفاده از تکنولوژی اطلاعات گفته می شود که در فرایندهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم های اطلاعاتی | آرین سیستم

سیستم های اطلاعاتی | آرین سیستم

مزایای پیاده سازی سیستم های اطلاعات مدیریت

سیستم اطلاعات مدیریت مزایای بسیاری در سازمان دارد که تعدادی از مهم ترین آن ها به صورت زیر است :

  • ایجاد یکپارچگی بین سیستم های سازمان
  • افزایش کارایی و بهره وری سازمان
  • کنترل دقیق روش های موجود در سازمان
  • ایجاد روش های مناسب برای تصمیم گیری
  • افزایش سرعت و دقت برای دسترسی به اطلاعات
  • حذف اطلاعات اضافی و تکراری سازمان

نقش مدیریت در سیستم های اطلاعات مدیریت

مدیریت در سیستم های اطلاعات مدیریت  همچون سیستم حسابداری دارای نقش های زیر است :

  • نقش متقابل فردی مانند : نقش تشریفاتی ، نقش رهبری و نقش ارتباطی
  • نقش اطلاعاتی مانند : نقش گیرنده ، نقش پخش کننده و نقش سخنگو
  • نقش تصمیم گیری مانند : نقش کارآفرینی ، نقش تشنج زدایی ، نقش تخصیص دهنده منابع و نقش مذاکره کننده

امنیت سیستم های اطلاعاتی

امروزه یکی از موضوعات مهم در حوزه اطلاعات و ارتباطات که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است موضوع امنیت در سیستم های اطلاعاتی است. امنیت اطلاعات به معنای حفظ سرمایه های سازمان در مقابل خطرات و تهدیدات موجود در جامعه است. توجه به مسئله امنیت اطلاعات فقط وظیفه مدیران ارشد سازمان نیست بلکه نیازمند توجه تمام کاربران در هر شغل و مقامی است. معمولا در سازمان ها از سیستم های امنیت اطلاعات برای رسیدن به این هدف استفاده می شود.

کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت

با توجه به اهمیتی که سیستم های اطلاعات مدیریت و برنامه حسابداری در سازمان ها دارد کتاب های بسیاری در این زمینه تالیف شده است و در دانشگاه های کشور تدریس می شود. یکی از بهترین کتاب ها ، کتاب دکتر سجادی است که به دلیل اعتبار بالای آن در بسیاری از دانشگاه های کشور تدریس می شود. برای آشنایی بیشتر در این زمینه لینک دانلود کتاب سیستم های اطلاعاتی حسابداری دکتر سجادی را به همراه جزوه سیستم های اطلاعات مدیریت در انتهای مقاله ارائه داده ایم.

کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت | آرین سیستم

کتاب سیستم های اطلاعات مدیریت | آرین سیستم

مقاله سیستم های اطلاعاتی مدیریت

سیستم های اطلاعات مدیریت تاثیر بسیاری در سازمان و تصمیم گیری های مدیریتی دارد. علاوه بر انواع مختلف کتاب سیستمهای اطلاعاتی حسابداری ، مقاله های بسیاری نیز توسط پژوهشگران مختلف تهیه شده است. در انتهای این مقاله تعدادی از بهترین مقاله های تالیف شده را برای آشنایی بیشتر شما با  موضوع نرم افزار حسابداری مالی ارائه داده ایم.

هدف ما در این مقاله معرفی و ارزیابی سیستم های اطلاعاتی مدیریت بود. برای این منظور به معرفی کتاب سیستم اطلاعاتی حسابداری و مقاله های مختلف در این رابطه پرداختیم. امیدواریم استفاده از این مقاله مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته باشد.

دانلود مقاله و کتاب سیستم های  اطلاعات مدیریت

دانلوددانلود فایل : کتاب سیستم اطلاعات مدیریت
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت
دانلوددانلود فایل : مقاله انگلیسی سیستم اطلاعات مدیریت
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت
دانلوددانلود فایل : مقاله سیستم اطلاعات مدیریت
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *