سایت مالیات بر ارزش افزوده www.evat.ir دارایی

سایت مالیات بر ارزش افزوده www.evat.ir دارایی | سامانه امور مالیاتی

یکی از منابع درآمد دولت ، دریافت مالیات از بخش های مختلف اقتصادی است. بنابراین تداوم پرداخت مالیات در سایت مالیات ارزش افزوده ، باعث برنامه ریزی و خدمات رسانی مورد نیاز کشور در زمینه های مختلف می باشد و چون در فاصله زمانی کوتاه و مشخص از بنگاه های اقتصادی مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود ، می تواند کسری نقدینگی کشور را تامین کند. دریافت مالیات بر ارزش افزوده میتواند در تامین در آمدهای عمومی کشور ، استفاده مجدد از منابع ، گسترش عدالت و ثابت بودن نمودار اقتصاد مورد استفاده قرار گیرد.

 سازمان امور مالیاتی

سازمانی دولتی می باشد که وابسته به وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور است و زیر نظر وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل می‌ گردد. دارای شخصیت حقوقی مستقل می باشد و بودجه آن جداگانه بصورت سالانه به آن تعلق می گیرد و در قانون بودجه منظور می شود.

اهداف سازمان امور مالیاتی کشور

 • اجتماعی : مهمترین هدف اجتماعی دریافت ارزش افزوده ، به حداقل رساندن فاصله طبقاتی می باشد.
 • اقتصادی : ثابت نگهداشتن نوسانات و تغییرات اقتصادی و کمک به بهبود فرآیند توسعه
 • بودجه ای : تامین پولی دولت برای اداره و خدمات رسانی

اهداف سازمان امور مالیاتی طبق ماده ۱ تصویب نامه در آئین نامه اجرایی و قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به صورت زیر بیان شده است :

فراهم کردن موجبات اجرای صحیح تمامی برنامه‌ ها و تکالیف مرتبط با وصول مالیات و  بررسی کردن حسن اجرای قوانین و مقررات مالیاتی و ایجاد مجرای درست برای تحقق اهداف مالیاتی کشور و بالارفتن کارایی نظام مالیاتی و تمرکز کلیه امور مرتبط به اخذ مالیات در سازمانی واحد.

مالیات بر ارزش افزوده :

زمانی که خریدار جنسی را می خرد به همراه پرداخت وجه جنس ، مبلغی را نیز در ازای خدمات کالا به فروشنده پرداخت می کند که بر روی قیمت کل جنس محاسبه می شود و فروشنده نیز موظف است این وجه دریافتی را در سایت ارزش افزوده پرداخت کند. این مالیات غیر مستقیم ، مالیات بر ارزش افزوده نامیده می شود. چون که فروشنده خود نیز در زمان خرید کالا ، مبلغی را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده است ، این حق را دارد که مالیات ارزش افزوده پرداختی خود را از کل مالیات پرداختی در سایت ارزش افزوده کسر کند.

به تمام کالاهایی که در کشور با پول داد و ستد می شود مالیات بر ارزش افزوده تعلق می گیرد و فقط در صورتی که دولت برای آن تخفیف در نظر گرفته باشد ، از مالیات ارزش افزوده کالا ، کسر می شود.

ثبت نام در سامانه نظام مالیات بر ارزش افزوده

مودیان اقتصادی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ، بر اساس نوع فعالیت خود می توانند با مراجعه به سایت مالیات بر ارزش افزوده کشور و مطالعه بخشنامه های ارزش افزوده از مشمول یا غیر مشمول بودن و همچنین میزان ارزش افزوده خود مطلع شوند ، و در ادامه به سامانه عملیات الکترونیکی سایت ارزش افزوده به آدرس evat.ir مراجعه و بر حسب نوع شخصیت حقیقی یا حقوقی خود در قسمت پیش ثبت نام ارزش افزوده evat اقدام به تکمیل فرم نمایند.

آموزش تصویری کامل ثبت نام و ارسال ارزش افزوده www.eavt.ir

با توجه به درخواست دوستان گرامی ، آموزش تصویری اظهارنامه ارزش افزوده سایت www.evat.ir را اماده کرده ایم که می توانید این اموزش تصویری را ببینید و در انتها اگر سوالی داشتید می توانید در انتهای مطلب در قسمت نظرات کاربران ارسال نمائید تا بررسی نمائیم و در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

اطلاعات مورد نیاز تکمیل فرم پیش ثبت نام در سایت ارزش افزوده 

اشخاص حقوقی                                                                                 

 • نام شرکت / موسسه                                             
 • شماره ثبت
 • شماره اقتصادی
 • شماره شناسایی ملی مدیر عامل
 • نام و نام خانوادگی مدیر عامل
 • محل ثبت

اشخاص حقیقی

 • نام و نام خانوادگی
 • نام فروشگاه / کارگاه / دفتر
 • شماره جواز کسب ( اختیاری )
 • شماره اقتصادی

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام سایت ارزش افزوده در انتها در قسمت آدرس ، نشانی محل فعالیت خود را برای تماس در مرحله بعد نوشته و پس از تایید عدم ثبت نام و عدم دریافت دعوت نامه ، کد امنیتی را در کادر مربوطه وارد و ارسال اطلاعات را انتخاب کنند.

مراحل ثبت نام در سایت ارزش افزوده | آرین سیستم

مراحل ثبت نام در سایت ارزش افزوده | آرین سیستم

پس از تکمیل فرم ثبت نام ، بعد از هفت الی ده روز بسته ای برای مودی ارسال می شود که حاوی دعوت نامه ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور می باشد. مودی مجدد وارد سایت ارزش افزوده شده و با واردکردن نام کاربری و رمز عبور ، ثبت نام را تکمیل می کند.

فرم پیش ثبت نام سایت ارزش افزوده | آرین سیستم

فرم پیش ثبت نام سایت ارزش افزوده | آرین سیستم

مراحل تکمیل ثبت نام الکترونیکی سایت ارزش افزوده www.evat.ir

ثبت مشخصات اصلی

 • اشخاص حقیقی : آدرس محل فعالیت و مشخصات فردی مودی باید تکمیل شود. نکته مهم در این مرحله ، شماره ۱۲ رقمی جدید برای مودیان اقتصادی است که پس از تکمیل ثبت نام برای اشخاص حقیقی در سامانه ارزش افزوده صادر می شود.

اشخاص حقوقی : آدرس محل فعالیت و مشخصات حقوقی شخص باید تکمیل شود.

مشخصات تجاری www.evat.ir

 • اشخاص حقیقی : در این مرحله اطلاعات جواز کسب ، کارت بازرگانی و شماره قدیم اقتصادی در صورتی که وجود داشته باشد بر مبنای فعالیت مودی در قالب فروشگاه کارگاه یا دفتر ثبت می شود.
 • اشخاص حقوقی : در قالب شرکت یا موسسه ، اطلاعات کارت بازرگانی و جواز کسب ثبت می شود.

نشانی : اشخاص حقیقی و حقوقی در این مرحله باید آدرس دقیق محل فعالیت خود را به همراه کدپستی و شماره تماس ثبت کنند.

فهرست مشخصات کارخانه/ کارگاه/ شعبه/ نمایندگی/ فروشگاه

اشخاص حقیقی و حقوقی در این مرحله باید مشخصات کامل کارخانه ، کارگاه ، شعبه ، نمایندگی ، فروشگاه خود را در صورت وجود وارد کنند و دکمه ثبت در فهرست مربوطه دارایی ارزش افزوده را انتخاب و در صورتی که نمایندگی و شعب دیگر هم دارند ثبت کنند.

مشخصات شرکاء

 • اشخاص حقیقی : نام خانوادگی ، شماره شناسایی ملی و مقدار سهم شرکاء در صورت وجود ، در این قسمت تکمیل شود.
 • اشخاص حقوقی : کلیه مشخصات شرکاء (اعضاء هیئت مدیره ، هیئت عامل و سایر مقام های مسئول ) که شامل نام و نام خانوادگی ، شماره ملی و مقدار سهم شرکاء باید در فرم سایت ارزش افزوده تکمیل شود.

فعالیت جاری

 • اشخاص حقیقی و حقوقی : مودیان باید در این مرحله به ترتیب فعالیت های خود را بر اساس سر فصل تقسیم ایران کد ، در جدول ثبت کنند. مودیان می توانند با مراجعه به سایت ایران کد irancode.ir براساس نوع فعالیت خود ، سرشاخه فعالیت خود را جستجو و در فرم ثبت نمایند.

اطلاعات پرونده مالیات بر درآمد

اشخاص حقیقی و حقوقی در این مرحله اقدام به ثبت اطلاعات مالیات مستقیم خود می کنند.

نحوه نگهداری اطلاعات

اگر مودیان ، ثبت خرید و فروش خود را از طریق رایانه انجام می دهند باید نوع نرم افزار و نسخه مورد استفاده را در این قسمت تکمیل کنند.

ثبت نام در https://www.evat.ir

با توجه به فراخوان های ثبت نام مودی باید نحوه مشمولیت خود را در سامانه مالیات بر ارزش افزوده تعیین کند.

معافیت و استرداد

در اولین قسمت ، اگر مودی اقدام به صادرات کالا یا ارائه خدمات کند و شامل معافیت قانون مالیات بر ارزش افزوده شود ، باید در اطلاعات فروش معاف اعلام کند.

در قسمت دوم اگر فعال اقتصادی ، کالا و خدمات براساس معافیت قانون مالیات بر ارزش افزوده انجام دهد ، جهت استرداد مالیات هایی که بر روی خرید کالا پرداخت کرده است باید مشخصات و شماره حساب مورد استفاده خود را در این قسمت اعلام کند.

در پایان کد امنیتی را در فرم تکمیل و با ثبت اطلاعات وارد مرحله بعدی می شود.

در قسمت آخر با مشاهده اطلاعات و اطمینان از درستی آن عبارت ثبت نهایی را انتخاب کند.

شیوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در wwww.evat.ir :

سازمان امور مالیاتی کشور ، از دو گروه از اقشار جامعه مالیات بر ارزش افزوده دریافت می کند.

الف فعالان اقتصادی : مانند شرکت ها ، بنگاه های اقتصادی و مغازه داران

ب مردم عادی : مالیات بر ارزش افزوده در حال حاضر هر ۳ ماه با مهلت ۱۵روزه به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه می شود. در حال حاضر نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۹ % است که شامل ۶% مالیات و ۳% عوارض است و هر فروشنده و تولیدکننده کالا باید این درصد ارزش افزوده را بر روی کالا و خدمات خود محاسبه و از مشتری دریافت کند و سپس در حساب دولت در زمان پرداخت ارزش افزوده ، واریز کند.

کارشناسان گروه داده پردازی اتوماسیون اداری آرین سیستم یکی از بهترین تولیدکنندگان نرم افزار اتوماسیون اداری تحت وب اقدام به تولید محتوای این مقاله برای شما کرده اند.

  مالیات بر ارزش افزوده سایت دارایی https://www.evat.ir

دانلود دانلود فایل : دانلود آخرین نسخه نرم افزار اظهارنامه الکترونیکی اشخاص حقوقی عملکرد سال ۱۳۹۵ و میانسالی های ۱۳۹۶(ویرایش ۹٫۰٫۰٫۲)

فرمت : EXE  – حجم فایل ۴٫۸ مگابایت

رمز فایل : www.ariansystem.net   
دانلود دانلود فایل : مروری جامع بر قوانین مالیاتی بر اساس آخرین اصلاحات – سایت https://www.evat.ir

 فرمت : PDF  – حجم فایل ۳۵ مگابایت

دانلود دانلود فایل : قانون مالیات بر ارزش افزوده – سایت https://www.evat.ir

 فرمت : PDF  – حجم فایل ۱ مگابایت

دانلود  دانلود فایل : متن کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده طبق روزنامه رسمی – www.evat.ir

فرمت : PDF  – حجم فایل ۱ مگابایت

19 پاسخ
  • راهنمای آرین سیستم
   راهنمای آرین سیستم می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   بستگی به شرایط دارد و نحوه محاسبه آن بصورت زیر می باشد :
   با توجه به ماده ۸ مصوبه شورایعالی تامین اجتماعی و بند ۲ ماده ۱ مصوبه مذکور در مورد قرارداد تنظیفات ساختمانهای اداری ، تجاری ،بیمارستانها ، مراکز آموزشی و … نگهداری تاسیسات و محوطه آنها با توجه به اینکه قسمتی از مبالغ پرداختی به پیمانکاران بابت تامین ابزار و ماشین آلات برای نظافت و رفت و روب و نگهداری تاسیسات میباشد لازم است معادل ۲۵ درصد ناخالص کارکرد قرارداد مکانیکی و ۷۵ درصد باقیمانده دستمزدی ( غیر مکانیکی ) منظور و حق بیمه مربوطه بر این مبنا طبق بند “۵-۳” بخش دوم از فصل دوم بخشنامه ۱۴ جدید درآمد محاسبه و وصول گردد.

   پاسخ
  • راهنمای آرین سیستم
   راهنمای آرین سیستم می گوید:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   بستگی به شرایط دارد و نحوه محاسبه آن بصورت زیر می باشد :
   با توجه به ماده ۸ مصوبه شورایعالی تامین اجتماعی و بند ۲ ماده ۱ مصوبه مذکور در مورد قرارداد تنظیفات ساختمانهای اداری ، تجاری ،بیمارستانها ، مراکز آموزشی و … نگهداری تاسیسات و محوطه آنها با توجه به اینکه قسمتی از مبالغ پرداختی به پیمانکاران بابت تامین ابزار و ماشین آلات برای نظافت و رفت و روب و نگهداری تاسیسات میباشد لازم است معادل ۲۵ درصد ناخالص کارکرد قرارداد مکانیکی و ۷۵ درصد باقیمانده دستمزدی ( غیر مکانیکی ) منظور و حق بیمه مربوطه بر این مبنا طبق بند “۵-۳” بخش دوم از فصل دوم بخشنامه ۱۴ جدید درآمد محاسبه و وصول گردد.

   پاسخ
  • ارزو دماوندی
   ارزو دماوندی می گوید:

   با سلام و احترام خدمت همگی دوستان ، اینجانب آرزو دماوندی هستم کارشناس امور مالی و مالیاتی ، جهت انجام کلیه امور مالیاتی در خدمت شما میباشم ، ۰۹۹۰٫۵۴۲۷۳۰۲

   پاسخ
   • وحید بحری
    وحید بحری می گوید:

    باعرض سلام و وقت بخیر؛ ازسایت خوب شما و اینکه برای هموطنان ارزش قائل شده و وقت گرانبهایتان را بی هیچ چشم داشتی(نه اجباری جهت ثبت نام درسایت ونه خرید بسته آموزشی!) اینچنین صرف راهنمایی و یاری رساندن مینمایید؛بنوبه خودصمیمانه سپاسگزارم شادباشید وسلامت که ایرانمان سخت نیازمند شما و امثالهم هست و خواهد بود.

    پاسخ
 1. حسن شویکلوفرد
  حسن شویکلوفرد می گوید:

  حسن شویکلو فرد صاحب بنگاه اقتصادی املاک ارین هستم احتراماٌ بعرض میرسانم عتبای جوازم درمورخه ۹/۷/۹۴باطیل گردیده اما هنوز برایم پیامک پرداخت مالیات صادر میشود و یکساهم قبل از ابطال دفتر فعال نبوده دفتریکه فعال نبوده وجواز کسب هم باتل شوده چگونه مالیان بر ارزش افزوده پرداخت نمایم

  پاسخ
 2. مرتضی
  مرتضی می گوید:

  با سلام احتراماٌ در یک شرکت بنده به عنوان صندوق دار خرج راه و پیش کرایه و تسویه بارنامه را از حساب شخصی خودم انجام میدهم آیا در آینده مشکل مالیاتی برای بنده بوجود می اید , لطفاً راهنمایی کنید . بسیار سپاسگذارم

  پاسخ
 3. مینا
  مینا می گوید:

  با سلام من پیمانکار هستم و پاییز امسال اولین قراردادم با دانشگاه پردیسان بستم خوشبختانه پاییز معاف از مالیات شدم برای زمستان باید از دوباره برم ثبت مالیاتی بشم لطفا راهنمائی کنید

  پاسخ
 4. Tarane
  Tarane می گوید:

  با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم برای نمایندگی ماشین مالیات بر ارزش افزوده هر ۳ ماه یک بار باید ارسال شود چجوری باید این کار و انجام بدم با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *