شهر دیجیتالی گوگل

شهر دیجیتالی جدیدترین پروژه درحال ساخت گوگل

گوگل در حال ساخت شهر جدید دیجیتالی است

ساختن شهر دیجیتالی جدیدترین پروژه گوگل ، به نظر می‌رسد از آینده‌ای که در آن ماشین های خودران و اینترنت پرسرعت در همه جا در اختیار کاربران قرار داشته باشند، دور نیستیم. شرکت گوگل مدتی است که اینترنت پر سرعت مجانی در شهرهای مختلف به کاربران می‌دهد و از طرف دیگر هم در حال آزمایش خودروی خودران است و حتی قصد دارد در آینده شهر دیجیتالی به وجود بیاورد.

شرکت‌های آلفابت و گوگل در حال آزمایش تکنولوژی‌های آینده خودشان در دو شهر دیترویت و دنور هستند تا بتوانند در آینده از آن‌ها در شهر دیجیتالی و زندگی روزانه‌ی مردم استفاده کنند.
به نظر می‌رسد شرکت آلفابت که به عنوان صاحب گوگل شناخته می‌شود، در حال آزمایش تکنولوژی‌های جدیدی است تا بتواند از آن‌ها در آینده و شهر دیجیتالی اسفاده کرد. این شرکت در حال حاضر برخی از این تکنولوژی‌ها را در شهرهای «دیترویت» (Detroit) و «دنور» (Denver) آزمایش کرده و این دو شهر را به عنوان مکان‌هایی که می‌توان از این تکنولوژی ها استفاده کرد، انتخاب کرده است.

ساخت شهر دیجیتالی جدیدترین پروژه گوگل

در این شهرها به آزمایش ماشین‌های خودران و تکنولوژی‌ها آینده پرداخته می‌شود و این احتمال وجود دارد که آلفابت بخواهد از این تکنولوژی‌های جدید در دنیای واقعی و زندگی روزمره‌ی انسان‌ها استفاده کند.

شهر دیجیتالی | پروژه لون گوگل برای ارائه اینترنت رایگان

شهر دیجیتالی | پروژه لون گوگل برای ارائه اینترنت رایگان

در حال حاضر پروژه‌ی اینترنت رایگان در شهر‌های مختلف راه‌اندازی شده و ماشین‌های خودران هم که مسیرها را به شکل هوشمند تشخیص می‌دهند، مراحل آزمایشی را پشت‌سر می‌گذارند. شرکت آلفابت از سال گذشته فعالیت خودش را آغاز کرد و قصد دارد در حوزه‌های سلامت، اینترنت، هوش مصنوعی، عکس‌های ماهواره‌ای، خانه‌های هوشمند و تکنولوژی‌های واقعیت مجازی فعالیت کند.

در حال حاضر شایعات به این موضوع اشاره می‌کنند که آلفابت شرکت دیگری به نام Sidewalk Labs را به وجود آورده. این شرکت اینترنت رایگان را در شهر نیویورک راه‌اندازی کرد و به روان‌تر شدن جریان ترافیک در شهرهای مختلف آمریکا کمک کرده بود.

شهر دیجیتالی | خودروی خودران گوگل

شهر دیجیتالی | خودروی خودران گوگل

 

با تشکر
موفق باشید

[ratings]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *