رفع مشکلات کامپیوتری + عیب یابی کامپیوتر | مدیریت و پشتیبانی شبکه | آرین سیستم

رفع مشکلات شبکه های کامپیوتری – عیب یابی کامپیوتری

استفاده از شبکه های کامپیوتری در چندین سال اخیر رشد فراوانی داشته است و سازمانها و موسسات اقدام به پی ریزی شبکه های کامپیوتری کرده اند. هر شبکه کامپیوتری باید با توجه به شرایط و سیاست های هر سازمان ، طراحی و پیاده سازی گردد. در واقع شبکه های کامپیوتری زیر ساخت های لازم را برای به اشتراک گذاشتن منابع در سازمان فراهم می کنند. در صورتیکه این زیر ساختها به درستی طراحی نشوند ، در زمان استفاده از شبکه مشکلات متفاوتی پیش آمده و باید هزینه های زیادی به منظور نگه داری شبکه و تطبیق آن با خواسته های مورد نظر صرف شود.

شبکه های کامپیوتری

اساسا یک شبکه کامپیوتری شامل دو یا بیش از دو کامپیوتر و ابزارهای جانبی مثل چاپگرها ، اسکنرها و مانند اینها هستند که بطور مستقیم به منظور استفاده مشترک از سخت افزار ونرم افزار ، منابع اطلاعاتی ابزارهای متصل ایجاده شده است. در شبکه های کامپیوتری با توجه به نوع پیکربندی کامپیوتر ، هر کامپیوتر کاربر می تواند (Source) منبع ۱ در آن واحد منابع خود را اعم از ابزارها وداده ها با کامپیوترهای دیگر همزمان بهره ببرد.

سوالاتی که در زمان طراحی یک شبکه مطرح می شود

  • برای طراحی یک شبکه باید از کجا شروع کرد؟
  • چه پارامترهایی را باید در نظر گرفت؟
  • هدف از برپاسازی شبکه چیست؟
  • انتظار کاربران از شبکه چیست؟
  • آیا شبکه موجود ارتقاء می باید و یا یک شبکه از ابتدا طراحی می شود؟
  • چه سرویس ها و خدماتی برروی شبکه ارائه خواهد شد؟

عمده مشکلاتی که کاربران کامپیوتر های خانگی با آن مواجه می شوند

  • روشن نشدن کامپیوتر : برای پیدا کردن علت روشن نشدن کامپیوتر کار اولیه چک کردن تمامی اتصالات برقی و اطمینان از سالم بودن آنهاست. در صورتی که تمامی اتصالات درست باشند و هیچگونه هشداری در سیستم نباشد ، مطمئنا از قسمت داخلی سخت افزارها مشکل ایجاد شده است که در این صورت تماس با متخصصین بهترین راهکار برای رفع مشکلات کامپیوتر می باشد.
  • تنظیمات شبکه در ویندوز xp : تنظیمات شبکه در تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز تقریبا شبیه به هم می باشد اما در در ویندوز xp مقداری ابتدایی تر می باشد و در این خصوص راه اندازی نرم افزار مدیریت شبکه پیشنهاد می شود.
  • وصل نشدن گوشی به کامپیوتر : رای حل این مشکل باید اطمینان پیدا کرد که درایور گوشی مورد نظر در کامپیتور نصب شده است یا نه.
  • پیدا کردن علت قطع صدای کامپیوتر : ابتدا باید اطمینان حاصل کرد که سخت افزار هیچگونه مشکلی ندارد و سپس باید درایور کارت صوتی را نصب کرد.
عیب یابی سیستم های کامپیوتری | آرین سیستم

عیب یابی سیستم های کامپیوتری | آرین سیستم

پشتیبانی شبکه

راه اندازی شبکه با توجه به وارداتی بودن علم کامپیوتر نیاز به متخصصین حوزه شبکه و سخت افزار دارد. راه اندازی شبکه گام اول در بهره گیری از شبکه های کامپیوتری در سازمانها و شرکت های بزرگ می باشد. مبحثی که بعد از پیاده سازی شبکه با آن مواجهه می شود مدیریت شبکه است.

هر شبکه ای که راه اندازی می شود به هر اندازه هم از ساختار قوی و محکمی برخوردار باشد طبیعتا زمانی مشکلات کامپیوتری شبکه را با چالش روبه رو خواهد کرد.
عیب یابی کامپیوتر و شبکه مستلزم مدیریت بدون نقص با بهره گیری از متخصصین ممکن خواهد بود. پس انتخاب یک تیم مناسب برای راه اندازی و نگهداری شبکه از ضروریات می باشد تا در زمان بروز مشکلات شبکه بدون دغدغه و بدون متوقف کردن کارهای روزمره سازمان از شبکه بهره برداری نمود.

 

خدمات پشتیبانی شبکه

برخی از شرکت هایی که در زمینه شبکه فعالیت می کنند مسئولیت های محدودی قبول می کنند و یا ممکن است در زمینه های ابتدایی تر خدمات پشتیبانی ارائه دهند. برخی هم هستند که بعد از پیاده سازی هیچگونه مسئولیتی بر عهده نمی گیرند و در زمان بروز مشکل زیر ساخت شبکه سازمانی را که برای آن شبکه راه اندازی کرده اند را تنها می گذارند. در این بین شرکت هایی وجود دارند که بعد از پیاده سازی شبکه ، مدیریت و نگهداری آن را نیز در هر زمینه ای به عهده می گیرند که از جمله این شرکت ها می توان از واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم نام برد.

واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم

این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت داده پردازی آرین سیستم می باشد که در زمینه سخت افزار ، نرم افزار و شبکه های کامپیوتری فعالیت می نماید. واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم با جذب و بهره گیری از متخصصان تمامی شاخه های علوم کامپیوتر آماده خدمت رسانی به سازمان ها و شرکت های اداری ، تجاری و صنعتی می باشد.

اصلی ترین و مهم ترین رسالت واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری می باشد اما در کنار این کار خدمات زیر را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد :

عیب یابی شبکه و پیدا کردن تمامی مشکلات نرم افزار و سخت افزاری برای تمامی مشتریان.

واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم

واحد فناوری اطلاعات آرین سیستم

راه های ارتباط با واحد فناوری اطلاعات آریستک

برای تماس با واحد فناوری اطلاعات آریس تک و بهره گیری از تجربیات متخصصان ، مشاوره و اگاهی از نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه می توانید از راه های زیر اقدام نمایید.


با ما تماس بگیرید !!

دانلودشماره تلفن
۰۲۱-۴۳۰۲۷

۰۹۱۲۸۸۸۵۹۰۵

دانلودآدرس ایمیل 
it@ariansystem.net

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *