دانلود کتاب اصول حسابداری ۲ pdf + آموزش تصویری | آرین سیستم

دانلود کتاب اصول حسابداری ۲ pdf + آموزش تصویری

اصول نرم افزار حسابداری دارای قوانینی است که مورد قبول بسیاری از مدیران مالی و حسابداران سازمان ها است. بدون رعایت این اصول در سیستم حسابداری افراد مختلف برداشت متفاوتی از مفاهیم حسابداری خواهند داشت. اگر هر کاربر مطابق با سلیقه شخصی به انجام کارهای برنامه حسابداری بپردازد ، نتیجه کار او ارزش لازم را برای دیگران در پی نخواهد داشت و قابلیت مقایسه کارهای سازمان های مختلف با یکدیگر وجود ندارد. با توجه به رشد روز افزون در بخش های به هم مرتبط ، نیاز به آموزش حرفه ای در زمینه کار با نرم افزار حسابداری ارزی است.

مفاهیم اصول حسابداری در بخش های اصول حسابداری ۱ ، اصول حسابداری ۲ و اصول حسابداری ۳ ارائه می شود که در مقاله دانلود کتاب اصول حسابداری ۱ pdf + آموزش تصویری به معرفی اجمالی اصول حسابداری ۱ پرداختیم. در ادامه به ارائه مفاهیم اصلی در زمینه اصول حسابداری ۲ می پردازیم. در بخش دانلود در انتهای مطلب دانلود کتاب اصول حسابداری ۲ و آموزش تصویری به صورت گام به گام برای آشنایی بیشتر شما ارائه شده است.

توضیح مختصری برای یادآوری کاربران محترم :

اصول حسابداری ۱

به طور کلی به معنای دسته بندی و گزارش گیری از فعالیت های مالی در سازمان های مختلف با نرم افزار حسابداری مالی است. اصول حسابداری ۱ در رابطه با اصول پایه فعالیت های حسابداری و ایجاد گزارش های مالی برای بخش های خدماتی و بازرگانی است.

اصول حسابداری 1 | آرین سیستم

اصول حسابداری ۱ | آرین سیستم

اصول حسابداری ۲

اصول حسابداری۲  در رابطه با تعاریف برنامه حسابدای و روش های نظارت بر امور داخلی و کنترل کارهای شرکت است.

هدف نهایی ، ایجاد توانایی های لازم برای ثبت معاملات در دفاتر حسابداری است.

مطالب در برگیرنده کتاب آموزش اصول حسابداری ۲ در یازده فصل به صورت زیر گرداوری شده است :

 • فصل اول : مروری بر مطالب گفته شده در گذشته

فصل اول از کتاب اصول حسابداری ۲ اختصاص به انجام عملیات حسابداری مؤسسات بازرگانی و خدماتی داده می شود و چگونگی ارتباط حساب ها بدست می آید.

 • فصل دوم : موجودی نقد

موجودی نقد در اصول حسابداری ۲ حداقل یکی از موارد زیر را دارد :

 1. هر سرمایه ای که در بانک به امانت گذاشته شده است و در هر زمانی امکان دریافت آن وجود دارد.
 2. سرمایه ای که بانک به عنوان سپرده پذیرفته است.
 • فصل سوم : حساب های دریافتنی

انواع حساب های دریافتنی در اصول حسابداری ۲ و ثبت های لازم در روش های مطالبات انجام می گیرد.

 • فصل چهارم : اسناد تجارتی

فصل چهارم از کتاب اصول حسابداری ۲ با ارائه سفته فرد را در قبال قرض یا انجام کاری متعهد می گرداند و نحوه کنترل ، ذخیره و ثبت کردن اسناد هم بررسی می شود.

 • فصل پنجم : دارایی های ثابت مشهود

در مطالعه خلاصه اصول حسابداری ۲ دارایی هایی که بیشتر در کارهای اجرایی  مانند ساخت و ساز و زمین هستند ، دارایی های ثابت مشهود نامیده می شوند و  به ثبت خرید و خروج و راه اندازی آنها دست می یابیم.

 • فصل ششم : بدهی ها

بدهی به سرمایه واگذار شده به شخصی می گویند که باید در زمان خاصی اقدام به پرداخت آن نماید و در کتاب اصول حسابداری ۲  بدهی های جاری و غیر جاری و انواع آن بیان شده است.

 • فصل هفتم : کالای امانی

در کتاب اصول حسابداری ۲ برای بالا بردن فروش از کالای امانی استفاده می کنند که بیانگر ارتباط و تأسیس بخش های فرعی در مکان های مختلف است.

 • فصل هشتم : دوایر

در فصل دوایر از اصول حسابداری ۲ با محاسن فروشگاه هایی که به این صورت هستند و هزینه های مستقیم و عمومی آنها آشنا می شوید.

 • فصل نهم : شعب

انواع شیوه های قیمت گذاری کالای ارسالی از مرکز به شعب در اصول حسابداری ۲ بیان شده است و عملیات حسابداری ارسال کالا به شعب را با روش قیمت فروش در دفاتر مرکز انجام می گردد.

 • فصل دهم : اعتبارات اسنادی

در کتاب اصول حسابداری ۲ اعتبارات اسنادی به صورت مقایسه واردات کالا از خارج با خرید داخلی سنجیده می شود و نقش بانک ها در ارتباط با واردات کالا بررسی می شود.

 • فصل یازدهم : صورت های مالی طبقه بندی شده

هدف بیان مشخصاتی طبقه بندی شده طبق صورت های مالی است تا برای تصمیم گیری جمع کثیری از سازمان ها مؤثر واقع شود که در اصول حسابداری ۲ صورت های مالی یک بخش قسمت های سرمایه ، دارایی ، دستمزد را در بر دارد.

برای آزمودن و برداشت خود از آنچه فراگرفته اید بهتر است نمونه سوالات اصول حسابداری ۲ را نیز مطالعه نمایید.

اهداف اصول حسابداری 2 | آرین سیستم

اهداف اصول حسابداری ۲ | آرین سیستم

اصول حسابداری ۲ پیام نور

 کتاب اصول حسابداری ۲ پیام نور درباره سیستم حسابدای دستی است که درخواست های مالی سازمان ها را پاسخ گو می باشد ، نظارت امور مالی داخلی سازمان ها را برعهده دارد که هدف آن حفاظت از سرمایه سازمان است و همچنین ضرورت سیستم دستمزد و درآمد است که با دانلود جزوه اصول حسابداری ۲ در می یابید به معنای حق افرادی است که برای سازمان فعالیت می کنند و باید وجه نقدی را دریافت نمایند و اشاره به فاکتوری اثربخش در تحکیم رابطه کارکنان دارد. برای تکمیل و تفهیم مطالعه شما دانلود کتاب اصول حسابداری ۲ پیام نور قرار داده شده است و در پایان مقاله نیز به دلیل استفاده مطالب در متن ، دانلود اصول حسابداری pdf و آموزش اصول حسابداری ۲  pdf برای شما دوستان تدارک دیده شده است. شما با دانلود گام به گام اصول حسابداری ۲ را با مطالب بیان شده در می یابید.

ان شاءا… با رضایت و حمایت شما عزیزان در مقاله بعدی درباره اصول حسابداری ۳ صحبت خواهیم کرد که در ادامه تعریفی مختصر گفته شده است.

اصول حسابداری سه

اصول حسابداری۳ در رابطه با آموختن شیوه های حسابداری و صورت های مالی داخلی و شیوه های تعیین هزینه سازمان ها است و همچنین شناخت مفاهیم مدیریت مانند تخمین سرمایه و سود آن می باشد.

دانلود کتاب اصول حسابداری ۲ pdf

دانلود دانلود فایل : دانلود کتاب اصول حسابداری ۲

فرمت : PDF – حجم فایل ۱٫۳ مگابایت

30 پاسخ
 1. عاطفه
  عاطفه می گوید:

  سلام من لیسانس حسابداری دارم ولی از درس حسابداری صنعتی هیچی سر در نمیارم واسه ارشد دارم میخونم لطفا یه کتاب که خوب توضیح داده باشه اگه بلدین معرفی کنید تا تهیه کنم متشکرم

  پاسخ
 2. مریم
  مریم می گوید:

  سلام بچه ها برا استخدامی بانک مسکن منابع نوشته اصول حسابداری یک ودو همینا میشه دیگه؟ننوشته حسابداری صنعتی یا حسابداری چیز دیگه یعنی همین سرفصل ها هست و

  پاسخ
 3. علی
  علی می گوید:

  ممنون از وبسایت مفید و کاربردی شما

  یه سوال دارم

  سر فصل حسابداری شرکتها ، شرکتهای تضامنی و سهامی جزو اصول حسابداری ۲ به حساب میاد یا خیر ؟
  آخه واسه آزمون بانک مسکن نوشته اصول ۱ و ۲ ولی سرفصل مشخص نکرده ، منابع هم با هم دیگه متفاوته

  پاسخ
  • آذین مختاری
   آذین مختاری می گوید:

   با سلام
   نه دوست عزیز…در کتاب اصول حسابداری ۲ رشته حسابداری فوق ، سال ۱۳۸۷ تغییراتی توسط اعضای محترم کمیسیون آقایان دکتر احمد مدرس ، محمد یوسف محمدی ، عبدالله زارعی نژاد ، مریم فتح الهی و کبری نورشاهی اصلاح و بر مبنای نیازهای حوزه حرفه ای جزئی داده شد و در اختیار دانش پژوهان قرار گرفت.

   پاسخ
 4. ساره
  ساره می گوید:

  سلام ببخشید برای ازمون استخدامی همین جزوه اصول۲ روبخونیم کافیه؟بعد واسه پول وارز وبانکداری ازمون استخدامی بانک مسکن کتاب پیام نور بخونیم یا جزوه دانش علوم بانکی چون نمونه سوالات گذشته رو که نگاه میکنم بیشتر از علوم بانکی سوال اومده یه راهنمایی دراین باره بکنید ممنون میشم

  پاسخ
  • سعید لطفی
   سعید لطفی می گوید:

   سلام. وقتی سرفصل ها قید نشده، یعنی باید به کل سرفصل های اصول حسابداری ۱ و ۲ مسلط باشید. ولی پیشنهاد میکنیم بیشتر تمرکز خودتون رو روی علوم بانکی بزارید. موفق باشید

   پاسخ
 5. شهریارآزیافر
  شهریارآزیافر می گوید:

  سلام. ببخشید اگه بخوام صورتهای مالی شرکتهای بورسی رو تجزیه تحلیل کنم بروی چه دروس دانشگاهی باید تسلط داشته باشم. و یا اینکه اگه بخوام تحصیلات آکادمیک داشته باشم برای هدف فوق چه رشته دانشگاهی را باید برای تحصیل انتخاب کنم. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *