میزان افزایش حقوق کارگران سال 97 | آرین سیستم

میزان افزایش حقوق کارگران سال ۹۷ ;۱۱۱۴۰۰۰ هزار تومان+جزئیات

با توجه به نزدیک شدن به سال ۹۷ طبق روال هر ساله بحث میزان افزایش حقوق و مزایای کارگران و کارمندان دولت در سال ۹۷ موضوع داغی است که بین اقشار مختلف مردم به همراه سوالات و اظهار نظرات مختلف مطرح می شود و هر چند وقت یک بار اخباری از طریق جراید، سایت های خبری و … درباره اخبار حقوق و دستمزد و مزایا در سال ۹۷ می شنویم. با توجه به اهمیت این موضوع آخرین اخبار تعیین حقوق و مزایای سال ۹۷ را برای اطلاع شما دوستان جمع آوری کردیم.

جزئیات افزایش ۵ درصد حقوق کارکنان در سال ۹۷ – ۶ مهر ۹۶ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

نخستین جلسه تعیین حقوق و دستمزد در سال ۹۷ با عنوان کمیته دستمزد – ۱۷ مهر ماه ۹۶ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

برگزاری جلسه به منظور افزایش حقوق کارمندان و کارگران با حضور وزیر وزارت کار – ۱۲ دی ماه ۹۶ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

%۸۰ بیشتر از نرخ تورم دستمزد کارگران افزایش می یابد – ۷ بهمن ماه ۹۶ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

میزان افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۷ در دستور کار شورای مالی قرار گرفت – ۲۳ بهمن ماه ۹۶ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

بررسی دستمزد به دلیل اعتراض اعضای کارگری و کارفرمایی – ۱۵ اسفند ماه ۹۶ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

در انتظار تصویب اعمال افزایش ۱۹٫۸ درصدی حداقل حقوق سال ۹۷ – ۲۹ اسفند ۹۶ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

جدول حداقل حقوق و دستمزد در سال ۹۷ : برای مشاهده کامل خبر کلیک کنید

برای محاسبه و پرداخت حقوق کارگران و کارمندان ، می توان از لیست حقوق دستمزد در نرم افزار حقوق و دستمزد که بصورت سالانه توسط وزارت کار تعیین می شود ، استفاده کرد. در این مقاله به توضیح قوانین و حقوق وزارت کار و پیش بینی های صورت گرفته برای حداقل حقوق وزارت کار سال ۹۷ و نتیجه نهایی آن می پردازیم.

جزئیات افزایش ۵ درصد حقوق کارکنان در سال ۹۷ – ۶ مهر ماه ۹۶

برای پیش بینی منابع و مصارف دستگاه‌های اجرایی با ابلاغ بخشنامه بودجه دستگاههای که بر اساس عملکرد بودجه ریزی می کنند می توانند از محل صرفه جویی و اجرا معادل ۵ درصد به عنوان سایر پرداختی‌ها پیش بینی و برای حقوق پیش‌بینی کنند.

سقف اعتبار مربوط به سرانه کارکنان طبق ضوابط مالی بودجه سال آینده بدون هیج تغییری حداکثر معادل اعتبار اضافه کار سال جاری خواهد بود و همزمان با روند کاهشی نرخ تورم ، درصد افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم در حالی تعیین می‌شود که درصد افزایش حقوق از سال ۹۳ تا سال ۹۶ به ۱۰درصد و متوسط حقوق به ۲۹۷۰۰۰۰رسیده است. طبق ضوابط مالی بودجه و در رابطه با میزان افزایش حقوق و دستمزد به میزان ۵درصد رقم قطعی آن باید به تصویب شورای عالی کار برسد.

نخستین جلسه تعیین حقوق و دستمزد در سال ۹۷ با عنوان کمیته دستمزد – ۱۷ مهر ماه ۹۶

در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه شنبه ۱۸ مهر ماه ۹۶ قرار است جلسه ای با عنوان کمیته دستمزد  با حضور نمایندگان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت پیرامون محور تعیین دستمزد ۹۷ تشکیل و تا زمان حصول نتیجه در خصوص کلیات روند تشکیل جلسات مذاکره خواهد شد. به استناد ماده ۴۱ قانون کار هر ساله شورای عالی کار موظف است دستمزد سالانه کارگران را با توجه به معیارهای درصد تورمی اعلام شده از سوی بانک مرکزی تعیین و با حضور شرکای اجتماعی و وزیر کار تا روزهای پایانی اسفند به تصویب برسد.

برگزاری جلسه به منظور افزایش حقوق کارمندان و کارگران با حضور وزیر وزارت کار – ۱۲ دی ماه ۹۶

در جلسه ای که در ۱۲ دی ماه ۹۶ با حضور وزیر کار برگزار شد، قاضی پور نائب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از افزایش قیمت برخی از اجناس اظهار داشت در حال حاضر یک خانواده ۴ نفره نباید کمتر از ۲۵۰۰۰۰۰تومان دریافت کنند. نائب رئیس فراکسیون کارگری خاطر نشان کرد نباید معشیت مردم را نادیده گرفت، لذا دولت موظف است از افزایش بی رویه قیمت اجناس جلوگیری و حقوق را بر اساس میزان اعلام شده توسط بانک مرکزی پرداخت کند. همچنین وی با مطرح کردن افزایش حقوق به شکل پلکانی تاکید کرد: ما جلسات متعددی با وزیر کار تعاون و امور اجتماعی و همچنین شورای دستمزد برای به خداقل رساندن حقوق کارگران به میزان ۲ میلیون و چهارصد هزار تومان برگزار کرده ایم تا فشار مالی به کارگران به حداقل برسد.

%۸۰ بیشتر از نرخ تورم دستمزد کارگران افزایش می یابد – ۷ بهمن ماه ۹۶

به گفته مسئول کار گروه مزد شوراهای اسلامی کار کشور برای جبران کاهش قدرت خرید کارگران پیشنهاد شده تا در مدت ۵ سال علاوه بر نرخ تورم سالانه به میزان ۸ درصد به حداقل دستمزد کارگران به صورت سالانه اضافه شود. به گزارش خبرگزاری فارس شورای عالی کار موظف است تا هفته آینده تکلیف افزایش دستمرد سال ۹۷ کارگران را طبق ماده ۴۱ و بر مبنای نرخ تورم و هزینه معشیت مشخص کند.

فرامرز توفیقی با اشاره به جدیدترین جزئیات افزایش دستمزد اظهار داشت : از جمله تصمیمات کارگروه تعیین دستمزد سال ۹۷ به روز رسانی سبد معشیت کارگری در هفته پایانی بهمن است که باید سیاست های جبرانی برای رسیدن به آن در نظر گرفته شود. در ادامه توفیقی اعلام کرد در صورت تایید پیشنهاد افزایش ۸ درصدی افزایش دستمزد توسط شورای عالی کار می توان امیدوار بود که کاهش قدرت خرید کارگران ظرف ۵ سال آینده برطرف شود.

میزان افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۷ در دستور شورای مالی قرار گرفت – ۲۳ بهمن ماه ۹۶

از ۲ ماه گذشته جلسات متعددی با موضوع مزد سال ۹۷ در حال برگزار شدن است و در ادامه قرار است در روز ۲۹ بهمن ماه شورای عالی کار جلسه ای را با حضور شرکای اجتماعی با دستور کار مربوط به افزایش مزد سال ۹۷ تشکیل شود. بر این اساس یکی از دستورکارهای این کمیته بررسی هزینه های سبد معشیت و راهکارهای قانون کار در مزد است.

 هدف ما در این مقاله ارائه اطلاعاتی در خصوص حقوق وزارت کار سال ۹۷ و ارائه نظرات کارفرمایان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص حداقل حقوق و  تصویب نهایی دستمزد سال ۹۷ بر طبق مصوبات بود و به محض تصمیمات جدید درباره حقوق سال ۹۷ اخبار بروزرسانی شده را خدمت شما اطلاع رسانی می کنیم.

بررسی دستمزد به دلیل اعتراض اعضای کارگری و کارفرمایی ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

به گفته معاون وزیر کار روز سه شنبه قرار است جلسه ای به دلیل اعتراض به بند (ز) تبصره (۷) توسعه جامعه کارفرمایی و کارگری برای بررسی مصوبات کمیته دستمزد برگزار شود. برای اجرایی شدن توافقاتی که در این جلسه توسط دولت، نماینده کارگری و کارفرمایی مطرح می شود این مصوبات باید توسط شورای عالی کار به تصویب برسد.

در انتظار تصویب اعمال افزایش ۱۹٫۸ درصدی حداقل حقوق سال ۹۷ ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دولت رفته تا با حضور وزیر کار و نمایندگان کارفرمایان و کارگران تصمیم گیری نهایی در ساعت ۲۱ در باره تایید افرایش ۱۹٫۸ درصدی حداقل دستمزد و ۱۲ درصدی سایر سطوح به علاوه افزایش روزانه مزد به مبلغ ۲۴۱۸۸ تصمیم گیری نهایی انجام شود.

جدول حداقل حقوق و دستمزد در سال ۹۷

طبق آخرین جلسه ای که شورای کار در سال ۹۶ برگزار کرد برای ۳۰ روز کاری حداقل دستمزد ماهانه کارگران یک میلیون و صد و چهارده هزار و صد و چهل تومان تعیین شده است. برای شاغلانی که حقوق آنان بیشتر از ۹۳۰ هزار تومان می باشد قرار است مجدد جلسه ای در نیمه دوم فروردین برای تعیین میزان افزایش حقوق آنان برگزار شود.

حقوق سال 97 | آرین سیستم

حقوق سال ۹۷ | آرین سیستم

دانلود بخشنامه پایه حقوق وزارت کار ۹۶

دانلوددانلود فایل : بخشنامه حقوق وزارت کار
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

191 پاسخ
 1. جواد
  جواد می گوید:

  احساس میکنم ۱۶ سال بیخودی درس خوندم….هزینه کردم و سختی غربت و خیلی چیزا رو به جون خریدم..و حالا بعد گذشت ۶ سال از فارغ التحصیلی رشته ای چون مکانیک باید با حقوق کارگری سر کنم و فقط اسممون رو مهندس اعلام کنن…..فنی و مهندسی غریبه والا….حقوق ۸۱۲ هزار تومن!خدایا شکرت

  پاسخ
  • مشاورین آرین سیستم
   مشاورین آرین سیستم می گوید:

   با سلام و با تشکر از ارسال نظرتون

   افراد بزرگ که دنیا رو تغییر دادند همین اوضاع رو داشته اند ولی این نظر رو داشته اند که نباید خیلی خوب درس خوند و در دانشگاه خیلی خوبی درس خوند و بالاترین مدارک رو گرفت و در نهایت در بهترین شرکت استخدام شویم و حقوق بگیر باشیم ، اونها این طرز فکر رو غلط می دونن و می گن این شخص با این ویژگی باید از کودکی به این فکر باشه که در بهترین شرکت نباید استخدام بشم و باید >> بهترین کسب و کار رو راه اندازی << کنم. مشکل ما ایرانی ها این بوده که توی گوشمون خوندن که اگه خوب درس بخونی و در بهترین دانشگاه درس بخونی می تونی بری توی فلان وزارت و یا بانک استخدام بشی. باید دنیای خودمون رو تغییر بدیم تا دنیا تغییر کنه ، نه دنیای دیگران رو تغییر بدیم.

   پاسخ
   • آدم
    آدم می گوید:

    حق با شماس .
    گر چه تا حدودی به شعار و امید بخشی نزدیکه . ولی بازم تائید می کنم .
    به نظرم تا چن سال اول باید با همین حقوق کم ساخت و برای دیگران کار کرد وقتی به اندازه کافی مجرب شد بعدش میشه روی پا خودشون وایسن .
    همه اونایی که درخشیدن تو شرکت خودشون موفق شدن نه زمانی که حقوق بگیر دیگران بودن .

    ضمنا نفسم از جای گرم در نمیاد . خودمم هر دو تجربه کارگری و کارفرمایی رو دارم .
    موفق باشید .

    پاسخ
    • محسن _- شهرکرد
     محسن _- شهرکرد می گوید:

     در اینکه سطح توقعات باید متعارف و مناسب شرایط باشه حرفی نیست.
     اما افرادی مثل شما ها خیلی مایلم بدونم اولا مدرک تحصیلی و سابقه کارتون چقدره که مثلا یه مهندس با سابقه کار را دعوت به سکوت و قناعت میکنید؟ و دوما اینکه با حقوق ماهیانه هشتصد تومن بفرمایین اجاره منزل بدیم؟ قسط بدیم؟ مخارج زندگی رو پرداخت کنیم؟
     آیا خودتون میتونین با این مقدار حقوق یک هفته سر کنید؟؟؟
     حقوق اداره کار در حدی نیست که شما در موردش میفرمایی چند سال باید باهاش ساخت و غیره
     هر سال تورم حدود ۲۰ الی۲۵ درصد هست اما افزایش حقوق چیزی در حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد و مابقی این میزان درصد منتهی به پایین رفتن قدرت خرید و افزایش فقر و مشکلات اقتصادی میشه.
     محض اطلاع شما که ظاهرا هم محل یکی از رجال بزرگ سیاست ۴ سال قبل هستین و قیمتها تو محله شما فرق داره، باید بگم میانگین کمترین مبلغ اجاره در شهرهای ایران حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان و هزینه های تامین مایحتاج زندگی برای یک زوج به غیر از اجاره چیزی حدود ۷۰۰ هزار تومان است که مجموعا ۱۲۰۰۰۰۰ تومان میشود و این مبلغ بدون اقساط و یا پس انداز احتمالی میباشد. پس در نتیجه این میزان حقوق دریافتی کافی نیست. در پایان اینکه در هیچ کجای دنیا نیروهای تحصیل کرده و یا باتجربه یا متخصص را با نیروهای کارگری صفر در یک حد قرار نمیدهند.

     پاسخ
    • آسمان
     آسمان می گوید:

     من ۱۲ سال سابقه کار دارم کارشناس یک بخشم خیر سرم ( لیسانسم لیسانسمم تو دانگاه معتبر گرفتم مربوط میشه به کارم و رشته تحصیلیم ) تو یک شرکت بزرگ و بنام که شاید اسم ببرم همه بشناسن
     حقوقم ۱۲۰۰ که با کسر بیمه و همه چیز یک تومن میمونه
     تازه هر روز یک برنامه داریم – مرخصی ها نصف میشه یا خیلی مسایل دیگه …
     کلا هر چی جون میکنم فایده نداره
     از روز اولم یادمه با ۱۵۰۰۰۰ تومن رفتم سر کار صبح تا عصر فقط و فقط برام کسب تجربه مهم بود و نه حقوق ولی الان که تو همین شغل ۱۲ سال سابقه کار دارم حقم اینه ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تازه اینم بگم تو این ۱۲ سال جا های بنامی کار کردم که تغریبا جزو صنعت کشور هستن و یا تو شهر خودم معروفن ولی هیچکدوم منو بیمه نکردن ….. ولی کار کردم ( نمیکردم چیکار میکردم ) 🙁 …. حالام دوساله تازه بیمه شدم . دیگه البته مگه من چقدر میتونم کار کنم که آخرش مثلا بیمه بیکاری بهم بدن نهایت مفید ده سال دیگس …. کو تا …. بازنشستگی از نظر تامین اجتماعی 🙁

     پاسخ
   • H1290
    H1290 می گوید:

    نفس شما از جای گرم بلند میشه گویا… اینکه ما دهه شصتی ها و … بدنبال حداقل شرایط برای زندگی هستیم توقعه زیادیه از مملکت و بنا بر فرمایش شما گویا دولت و جامعه هیچ نقشی نداره.فقط ب من بگید کسانیکه میران حقوق رو مشخص میکنن چطور تمام هزینه های حداقل یک فرد رو درنظر گرفتن. هی میگن حمل و نقل عمومی برید خودتون ی بار سوار مترو و بی ارتی بشید ببینید مردم چطور مثل حیوان توی اتوبوس باید خودشونو جا بدن تا برسن ب مقصد. اینه اشرفه مخلوقات ؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
   • پوریا
    پوریا می گوید:

    دوست عزیز سخنانت کمی درست اما کمی خیال پردازانست.

    همه میدونیم عقل سالم در بدن سالم

    عقل برای فکر کردن از بدن انرژی میخواد
    صحیح
    بدن برای بدست اوردن انرژی به غذا نیاز داره
    صحیح
    برای بدست اوردن غذا نیاز به پول هست
    صحیح
    و دیگه عصر حجر نیس که تو غار زندگی کنیم باید مسکن باشه
    مسکن کرایش پول میخواد
    پول هارو که از ما بهتران میخورند
    ما فقط درس خوندیم و پارتی نداشتیم شدیم کارگر ساده
    حالا شما حساب کن
    من مجرد
    برای دراوردن کرایه خونه و کرایه ماشین تا محل کار و خوردن فقط املت چقدر در ماه هزینم میشه منهای پول آب و برق و گاز که قربونش برم.
    من روزانه ۸ساعت کار بعلاوه سه چهار ساعت اضافه کار بدون بیمه خودشو بکشه میشه ۱۱۰۰
    حالا شما بگو کی وقت میشه مطالعه کنم؟
    کی وقت میشه تحقیق کنم تا یه چیز جدید درست کنم تا همون از ما بهترون پولشو نووش کنن؟

    پاسخ
   • حامد
    حامد می گوید:

    همیشه حرف زدنش راحت تره تا انجام دادنش آقایون مشاوره
    حرف شما از نظر ایده الی ایده و طرز فکر خوبی هست اما همیشه تئوری با عملی ضریب خطا داره و عوامل محیطی مثل خانواده و سطح مالی و دانشی پدر و مادر مشکلات حاشیه ای که این روزها هر خانواده ای درگیر یک نوع هستن و از همه مهم تر ندانم کاری مسئولین اموزش و تربیت در راستای هدف گذاری برای دانش آموزان تا دانشجویان اکثر اساتید ما خود از راه اندازی کسب کار عاجزند …..

    پاسخ
  • شیوا
   شیوا می گوید:

   سلام اشتباه میکنید من تعمیرکارایی میشناسم دوسه میلیون درامد دارن اتفاقا بهترین رشته رو انتخاب کردید ,رشته های فنی بهتر از رشته های انسانی و تجربی و بقیه رشته ها هستن

   پاسخ
  • بی کس
   بی کس می گوید:

   سلام هی داداش گلم چی بگم که هم دردیم به خدا چشمام دیگه سو نداره انقد گریه کردم دیگه هیچ امید و انگیزه ای برای ادامه زندگی ندارم. واقعا با ابن حقوق چه کار میشه کرد!!!

   پاسخ
 2. علي
  علي می گوید:

  با سلام. فقط خواهش میکنم به کارشناساتون بگید چرا وقتی وامهای چندهزار میلیاردی میدن اینقدر ریز و دقیق محاسبه نمیکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • kianoush
   kianoush می گوید:

   میری بانک میگی دو میلیون وام میخوام میگه حساب داری ۳ میلیون بیست سال بخوابه اینجا دو سال هم نوبت بمونی ضامنتم باید استاندار باشه.
   یارو میره بانک میگه ۱ میلیارد وام میخوام بانک میگه جون فردا بیا هیچیم نیاریا فقط هوای ما رو هم داشته باش ۵۰میلیونم من میگیرم حق الزحمه ست دیگه بدون سند

   پاسخ
  • مهسا
   مهسا می گوید:

   با خدا باش و پادشاهی کن. بی خدا باش و هرچه خواهی کن.
   عزیزم مطمئن باش نسل این غارتگران هم یه روزی برچیده میشه.

   پاسخ
  • پوریا
   پوریا می گوید:

   پارتی داشته باش بدون پرسو جو میدن اما من ۵تومن وام رو خواستم بدم برا بدهیم
   به پونصد نفر رو انداختم
   دو تا کارمند که دسته چک داشته باشن
   برا کسی ضامن نباشن
   فیش کسری حقووق و الی ماشالا…

   پاسخ
 3. علی
  علی می گوید:

  سلام دوستان عزیزم
  چرا افرادی که تحصیل کرده اند و در ابتدای اتمام دانشگاه و گرفتن مدرک انقدر نا امیدانه از بیکاری وحقوق کم گلایه مند هستند ؟
  باید مرد کار وعمل باشند
  نه دنبال لقمه آماده

  پاسخ
  • پوریا
   پوریا می گوید:

   دوست عزیز برای نو آوری نیاز به سرمایه هست وقتی نداری باید از صفر شروع کنی
   من امتحان شهر داری قبول شدم اما بدون مصاحبه رد شدم چون اشنا نداشتم
   خدارو شکر فنی هستم ولی بازار فنی هم تعریفی نداره چون همه به اشناهای خودشون کار میدن یا کسایی که سرمایه ی بیشتری ریختن
   و همش میخوریم به این یه کلمه پول

   پاسخ
  • د
   د می گوید:

   برو بابا دلت خوشه. همه شدن مرد عمل. ولی اون عمل. نه این عمل. کو کار؟ کو لقمه غیر آماده؟ همینجا آدرس بده اگه صد هزار نفر دو روزه نیومدن هرچی خواستی بگو

   پاسخ
 4. Andromeda
  Andromeda می گوید:

  سلام من خدارو شکر با اینکه حقوق حداقل قانون کار میگیرم مشکل خاصی ندارم و همه چیز هماهنگ پیش میره ولی یک ماه بود که خیلی در کمبود مالی بودم خیلی زیاد یادمه در عین پی پولی داشتم اخبار ایران رو گوش میکردم اونروز فرق داشت نگاه من به مسعولان کشور فقط بد و بیراه بهشون میگفتم از راس تا آخر یه لحظه با خودم گفتم چی شده که من اینقدر تغییر کردم , شاید احساس همدردی با مردم کشورم بود که دولت و حکومت به اصتلاح اسلامیمون هیچ غلطی نمیکنند , و درود بر مولایم علی فرستادم که خود را فقیر نگه میداشت در عین اینکه حاکم نیمی از زمین بود ولی برای غافل نشدن از احوال مردم فقیرانه زندگی میکرد , کاری که نه مدعیان فقه و نه کوچکترانشان بلدند و در مخیلشون میگنجد , درود خدا بر پیامبر و امامان پس از آن.

  پاسخ
  • لیلی
   لیلی می گوید:

   حتما خوب پیش میره سالی یه بار شام بیرون نرو سای یه بار لباس نخر مسافرتم تا جمکران برو من بودم پس اندزم میکردم قید ماشین و بنزین و آژانسم بزن.شما واقعا بدبختی ?

   پاسخ
  • کارگر جامعه
   کارگر جامعه می گوید:

   سلام بابا عزیز من شما که میگی مولا علی فقیر بود برو یکم تاریخ بخون . مولا علی زمان خودش باغ خرما داشت زمین کشاورزی داشت وضعیتش از من و تو بهتر بود با خرما های باغش دل مردمش را سیر میکرد . ولی همیشه ساده زندگی میکرد تا فرقی بین خودش و جامعه احساس نشه . ولی این اقایون که الان دارن برای ما کارگران زحمت میکشن و حداقل حقوق تایین میکنند خودشون ماهی ۵۰ میلیون دریافتیشونه اونا میترسن اگه حقوق ما افزایش گیدا کنه از حقوقشون کاسته بشه . یک نفر برای زندگی در ایران باید حداقل ۲۵۰۰۰۰۰ حقوق بگیره ..

   پاسخ
  • سالار
   سالار می گوید:

   املات ک خوب نیس حداقل ریاضیتو تقویت کن و ی حسابی کن ببن با ۸۱۲ تومن چجور میشه خونه دار شد,مسافرت رفت,تو هوای سرد دغدغه قبض نداشت و..

   پاسخ
  • بنده خدا
   بنده خدا می گوید:

   در تکمیل فرمایش شما مولا علی حاکم تما زمین هستند و فقط برای آموزش به مسئولین فقیرانه زندگی میکردند چون حتی اگر در قصر زندگی میکردند هرگز مردم رو فراموش نمیکردند-دوستان عزیز حتما کتاب کمیاب قضاوت های مولا علی رو بخونین

   پاسخ
 5. مسعود
  مسعود می گوید:

  چه خوب از امروز عده ای از مدیران اتو کشیده و شیک با شکم های سیر که کمتر از ۲۰ میلیون تومان حقوق نمی گیرند و مستاجر هم نیستند و هر کدام هم یک میلیارد وام گرفته و پس نمی دهند و ماشینهای مونتاژ آمریکا و اروپا را هم سوار می شوند ، نهایتا بعد از کلیبحث و گفتگوی کارشناسی و تناول میوه های درجه یک تصمیم می گیرند که حداقل حقوق کارگران به هیچ وجه بیشتر از یک بیستم حقوق مدیران نباشد و هر کارگری اعتراض کرد یا حرفی زد ضمن تنبه و کتک کاری مفصل اخراج گردد

  پاسخ
 6. حمیدرضا
  حمیدرضا می گوید:

  این حقوقی که شما واسه کارگرا در نظر میگیرید به خدا کمتراز پول تو جیبی بچه سوسولای اقایون تصمیم گیرنده است
  با حق کارگر دارید شکم گنده میکنید.
  عدل علی اینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • مشاورین آرین سیستم
   مشاورین آرین سیستم می گوید:

   با سلام و با تشکر از شما که نظراتتان را در سایت ارسال می کنید
   دوست عزیز ، سایت آرین سیستم فقط یه سایت اطلاع رسانی در مورد افزایش حقوق و دستمزد می باشد و مطالبی که در سایت ارائه می کند از اصل های به تسویب رسیده و یا مطالبی است که ممکن است به واقعیت تبدیل شود و هیچ مسئولیتی بابت قانون های ارائه شده ندارد.

   همیشه منتظر نظرات شما هستیم.

   پاسخ
  • سامال
   سامال می گوید:

   برادر من دلت خوشه ها این ها کم کمش ۲۰ میلیون تو ماه خرج میکنن. اونوقت ما لنگ یه حقوق ۸۰۰ تومنی هستیم

   پاسخ
  • رستم
   رستم می گوید:

   دلخوش ازانیم ب حج میرویم ..غافل از انیم که کج میرویم..حج بخدا جزبه دل باک نیست …شستن غم از دل غمناک نیست …حج که به تسبیح وسر و رییش نیست.. هر که علی گفت که درویش نیست.. صبح همه صبح در بی مکر وفریب ..شب همه شب گریه و امن الیجیب

   پاسخ
  • حیدری
   حیدری می گوید:

   دوستان عزیز به عنوان یک کارفرما میگم
   وقتی که شما ۳۰ تا کارمند دارید و حوقو ها با بیمه ۳۰۰ هزار تومان اضافه میشه
   یعنی باید سال جدید ۹ میلیون اضافه بده
   تو این وضعیت بد بازار که نمیشه هیچ جنسی رو فروخت فکر اینو کردید کارفرمای بد بخت از کجا باید تامین هزینه کنه؟
   باید نیرو کم کنه
   یک طرفه به قاضی نرید

   پاسخ
 7. علی
  علی می گوید:

  بنده لیسانس مکانیک هستم وحدود
  شانزده سال سابقه دارم بااین حقوق کارگری نمیتوانم پس اندازی داشته باشم
  وآنهایی که میگویند بریم خودمان کسب
  کاری راه بیندازیم سرمایه میخواد با کدام
  سرمایه وقتی که ما به سختی قسط مسکن را میپردازیم ضمنا فنی و مهندسی به کلی ارزشش را ازدست داده
  ورغبت ادامه تحصیل در این رشته ها
  کم کم ازبین میرود از مسولان عاجزانه میخواهیم راه چاره ای بیندییشندچون
  رشد اقتصاد کشور وابستگی زیادی به
  تولید دارد

  پاسخ
  • کیا
   کیا می گوید:

   واقعا حقوق ۸۱۲ هزار توان خیلی کمه با یه حساب سر انگشتی :قسط وام (که برای رهن یا یه ماشین ۱۰ تومنی برداشتی)۴۰۰ هزار تومن خرج رفتو آمد کمش ۱۵۰ هزار ماهی هم باید برا دکتر حداقل ۵۰ هزار بزاری کنار مهمون حداقل ۱۰۰ هزار و … تهش حتی ۱۵۰۰ تومن نمیمونه با بچت چیپس بخوری .کجاست این عدالت به خدا ۱۰۰ سال دیگه هم نمیتونم خونه بخرم -نهایت با همون وام ۱۰ تومنی ذکر شده یه پراید اسقاط میشه خرید -واقعا مسئولین ردر مردمو نمیبینن خدای نکرده الان یک ی مریض بشه بخواد عمل بشه باید کارگر بد بخت چی کار کنه – یه ذره از پولهای مسئولین بزنید بدین به ما

   پاسخ
 8. مشاورین آرین سیستم
  مشاورین آرین سیستم می گوید:

  با سلام و با تشکر از شما که نظرات خود را در سایت آرین سیستم ارسال می کنید.

  با توجه به صحبت های شما دقیقا به نکته خوبی اشاره کردید و باید در مورد تولید داخلی و همایت از تولید کنندگان بیشتر کار شود تا حقوق و مزایای کارگران و مهندسان نیز به طبع آن افزایش می یابد .

  پاسخ
 9. شیما
  شیما می گوید:

  واقعاً متاسفم برای اینکه این همه درس خوندم و انگیزه داشتم که آینده خوبی داشته باشم و فوق لیسانس گرفتم با معدل بالا ولی الان توی قراردادم کارگر ذکر می کنن و حقوقم ۸۵۰٫۰۰۰ تومان هست .

  پاسخ
 10. نادی
  نادی می گوید:

  سلام یه روز این مشکلات از بین میره ، زمین جایگاه مظلومین است این وعده خدا است خدا خلاف وعده نمی کند بیایین همه دست به دعا بشیم تا همه به حقمون برسیم-ویرایش

  پاسخ
  • پيمان
   پيمان می گوید:

   سلام به وزیر محترم بفرمایید واسه کیک تولد دخترم امروز پلاسما فروختم۲۵۰۰۰تومان وبرای سایر مخارج زندگیم مجبورم این کارو بکنم.یک شبم رفتم مسافرکشی حومه شهریار باتهدید چاقو پولامو گرفتن خدا مرگ برسون

   پاسخ
 11. کارگر
  کارگر می گوید:

  هرچه میخوان سر کارگر میارن دیواری کوتاه تر از کارگر هم هت مگه تو ایم مملکت.نه فقط تو زمینه حقوق تو همه چی هرجا پول کم میارن میان سراغ کارگر.۴۰ میلیون کارگریم صدا از هیچ کس در نمیاد.

  پاسخ
 12. حمید
  حمید می گوید:

  یکی از این مسأولین میگفت چند روز پیش من ۸۰۰ هزار تومن پوله بیمه میدم یعنی اندازه حقوق ما کارگرا.کاش جای مارو یک سال با خودشون عوض میکردن انجوری شاید درک کنن ما چی میکشیم

  پاسخ
 13. مسعود
  مسعود می گوید:

  عدل یعنی اینکه افرادی که جلسه میزارن این حقوق های ناچیزو تعیین میکنن باید خودشونم همین حقوق بگیرن بعدش ببینیم میتونن ۲ روز زندگی کنن. خدا همشونو ………..

  پاسخ
 14. امیر
  امیر می گوید:

  اگه قرار ده درصد ب حقوق افزوده بشه اصلا جلسه نگیرید و مردم رو معطل نکنید .فقط ب فکر جیب خودتون هستین.ده درصد افزایش ک دردی رو دوا نمیکنه. حالا جهنم افزایش حقوق. حداقل ب فکر امنیت شغلی کارگر باشید بساط قراردادهای یه ماهه سه ماه رو جمع کنید

  پاسخ
 15. saman
  saman می گوید:

  آخه انصافه ۸۰۰ تومان نهایت حق یه کارگر
  عیدی و پاداش و مزایا که حق یه کارگره به دلخواه کارفرماشه که پرداخت کنه یا نه
  حق اولاد که ۲ نفر
  قبوض خدماتی که نصف ۸۰۰ تومن و میگیره نصف دیگه شم اجاره و شارژ ماهیانه خونه
  تورم تک رقمی شده پس کارگر حقوق نمیخواد
  آخه قیمت همه چی اومده پایین مرغ و میوه و لبنیات و کرایه ماشین و اجاره خونه و ویزیت و دارو و خلاصه همه چی ارزون شده
  پس کارگر چه حقوقی باید بگیره

  پاسخ
  • مشاورین آرین سیستم
   مشاورین آرین سیستم می گوید:

   با سلام و خدا قوت به همه زحمت کشان ایران پهناور

   با تشکر از شما که سایت آرین سیستم رو به عنوان یه سایت اطلاع رسانی می دونید و درد دلاتون رو که همه ساله برای افزایش چند درصدی حقوق که مشکل همه ساله بوده بیان می کنید ، منتظر نظرات بیشتر شما دوستان هستیم.

   روز خوبی داشته باشید.

   پاسخ
 16. شيما
  شيما می گوید:

  واقعا کاش میشد رودررو با این مسئولین نشست و حرف ارو بهشون زد…توشرایط جامعه ما این مبالغ حقوق چه معنی میده؟ مردم باید بافقر بسازن تا سرمایه ی بی کران جامعه صرف آرامشه کاذب یه عده محدود شود؟خدایا تو به این راضی؟درحالی که قیمت یه تیکه لباس گرم (ونه تشریفاتی و فاخرکه خدای نکرده مردم به گناه فخر و تجملات آلوده نشن) ۸۰۰ هزارتومان می باشدحقوق ۳۰ روز یک شخص باید ۸۰۰ هزارتومان باشد؟؟خدایا این مسئولان کجا زندگی می کنند که از وضعیت مردم این قدر بی خبرند…..خدایا مردم ایران م حق دارن شاد باشند…تفریح داشته باشند…سفربرن …و چون همگی با غیرت و اهل کارند از فقر و نداری نترسند…خدایا شاید به قول بعضی دوستان باید آدم خودش کسب و کارشو راه بندازه ولی خدایا تو میدونی سرراه این کارهزاران هفت خوان رستم هست که به رسم غیرت این موانع را میگذرانیم اما سرمایه ی اولیه هم میخواهد که دست مردم حتی از اندکش کوتاه هست و مجالی برای دست یابی به آن پیدا نشده….

  پاسخ
 17. ح م
  ح م می گوید:

  سلام من که تو به مجموعه دولتی مشغولیم همه روزای تعطیل حتی جمعه سرکارم اضافه کار خبری نیست تازه به عنوان نگهبان چک سی میلیونی دادم و کلی تعهد از اون طرف باید کارای دیگه از جمله تاسیسات آب برق شوفاژ چیو چیو چی رو انجام بدم ، بهتره یکم بیشتر هوای ما رو داشته باشید …

  پاسخ
  • عباس
   عباس می گوید:

   ای اقا ما کارشناس ارشد یه شرکت دولتی هستیم با حقوق ۸۰۰ اونم با سه چهار ماه تاخیر میدن. والا تصمیم گرفتم تا ده سال دیگه ازدواج نکنم. چهل سالگی تقریبا. نمیشه زنده بود حتی چه برسه زندگی. من سه سال هیچی خرج نکنم و نخورم بعد سه سال میتونم یه پراید بخرم. اونم اگه بذارم بانک و سود حرام بگیرم این سه سال. هیچکی هم قرار نیس بیاد نجاتمون بده. مگه خودمون. آیه قرآنه. پس امید الکی ندین و نگین درست میشه درست میشه. نخیر عزیزم. هیچی تغییر نخواهد کرد…

   پاسخ
 18. مرضیه
  مرضیه می گوید:

  جالبیش به اینه که بعضی جاها همین حقوق کارگری رو هم به آدم نمیخوان بدن. یعنی مثلا من با مدرک فوق لیسانس حاضرم تمام وقت کار کنم و همین حقوق کارگری رو بگیرم ولی بازم کار گیرم نیومده.

  پاسخ
 19. علی
  علی می گوید:

  واقعا متاسفم برا این مسئولین خودشان میتوانند با همچنین حقوقی سر کنند جواب ما را باید اون دنیا بدهند

  پاسخ
 20. سامال
  سامال می گوید:

  اخه افزایش ۱۰درصدی با این تورم هیچ دردی از مشکلات مارو دعوا نمیکنه. تازه قشر تحصیل کرده هستیم. حقوقمون حداقل . این افتضاححححح

  پاسخ
 21. سالار
  سالار می گوید:

  پس با این حسابها طفلکی ها برای نجومی بگیرا که چیزی نمیمونه گناه دارن یکم به فکر اونا هم باشیم

  پاسخ
 22. ساسان
  ساسان می گوید:

  بازهم آخر سال رسید و اربابان دولتی و کارفرمایی ،بهمراه پادوهای نمایندگان کارگری، بر سر تعداد لقمه های حقیرانه ی رعیت های جامعه ایران اسلامی، به بسط نشستند و دولت و کارما و نمایندگان کارگری برای کوچیکتر کردن هرچه بیشتر سفره های برباد رفته، تو سر و کله ی هم می زنتد، وزیر محترم اشک خود را حامی و کارفرما خود را بدبخت و نمایندگان هم عاجزی را سر خواهند داد ، و این تکرار و تکرار ،همچنان پابرجاست و امیدی به اصلاح نیست و نخواهد بود ، چون با این اقتصاد ورشکسته و اینهمه بخور بخور و کمک و حاتم طایی بازی، مگه چیزی هم می ماند تا سهم کارگران بشود،
  دلخوش نباشیم به فرج که ستونی نیست بین ما و عدالت،
  یا حق،

  پاسخ
 23. سیدمحمدرضا
  سیدمحمدرضا می گوید:

  سلام خدمت همگی دوستان.
  این جملم خطاب به همه اونایی هست که ادعای دین داری میکنن .خودشون هم میدونن که جمله ÷یامبر اینه : قبل از اینکه عرق کارگر خشک بشه باید مزدشو داد. حالا کار به این موضوع هم نداریم که گه گداری پرداخت حقوق نیروهای شرکتی و کارگر با ۴ یا ۵ ماه تاخیر پرداخت میشه.
  بررسی حقوق و میزان نیار قشر کارگر باید توسط کسانی صورت بگیره که سختی نداشتن حداقل اجاره خونه – پول برق و گاز – هزینه پوشک وشیر خشک یه روز در میون بچه کوچیک -هزینه های پزشکی و…. رو حد اقل یکبار کشیده باشن تا بتونن یه گوشه از سختی های قشر کارگر رو درک کنن.
  معلوم نیس هزینه برگزاری این جلسات خودش چقدره.

  پاسخ
 24. محمد
  محمد می گوید:

  ته نامردیه بخدا بعد ۱۸ سال درس اسم مهندسم نداریم حالا با۸۱۲ تومن باید بریم سرکار چ وعضشه چطور میگین زیر دوتومن خط فقره ک ۸۱۲ تومن میدین حداقل یه تومن کنید

  پاسخ
 25. بهرام
  بهرام می گوید:

  اقا سلام من اکثر متن ها رو خوندم و میدونی چی شد من مطمئن هستم تو همین چند دقیقه که داشتم می خوندم هم بردن و خوردن .چقدر خوبه شما بنویسید شما بخونید سرتون گرم باشه ما ببریم این متد اقایون از بهتره .دادش گلم زمان قربونش برم علی .ع نه فیش اب و گاز و تلفن بود نه هزینه دانشگاه و مدرسه .من میگم این مسولین که حتما از منو شما دیندارترن چون نبودن شورای نگهبان …
  پس چرا زمون جنگ به جای پیش خرید بهشت بچه هاشون امریکا درس خوندن و بعدش زمون باسازی اقایون داشتن پست های کلیدی رو گرفتن .تازه الاان که بخدا وندی خدا یه هفته اس یه ۱۰۰۰ تومنی فقط دارم اونا میلیاردی می برن .بعدش قرا بود من برم تو یه شرکت کار کنم گفتن برادر شما تو یکی از شرکت های تابعه مشعوله شما رو نمیشه قبول کنیم
  سیاست شرکت اینه .پرسو جو کردم دیدم بانک ها و اکثر جا های دولتی .همینه .گویا تبانی میشه بین دو برادر .تو شرکت و بانک ….فقط نمی دونم مثلا یه کارگر با یه کارگر چه کار می تونن بکنن .که روسای دو قوه اصلی کشور نمی تونن بکنن .البته گویا ریاست محریه هم قراره یکی از اخوی ها ریس جمهور بشه ….خدایا تو رو قسم به ابروی زهرا ع فقط سایه رهبری دو از سرمون کم نکن وگر نه بخدا استان استان ایران رو یه سری حاصرن بفروشن .اینان تسل مظفر شاه هستن

  پاسخ
 26. بابایی
  بابایی می گوید:

  ای خدا صدای مرا چرانمیشنوی ببین چگونه حق کارگر ها رو میخورن خودشون ۷ میلیون حقوق میگیرن تازه هرماه پاداش هم میگرن هیچ تو اول مهر ماه ی ۸۰۰ تومن برای لوازم تحریر میدن ۱ تومن هم برای پوشاک بد به کارگرمیرسه حقوق میشه ۸۰۰ هزار تومن بد میگن آزادی بیان دارید بد میگن راه علی رو مریم واقعا که

  پاسخ
 27. کارگر
  کارگر می گوید:

  ۴۰ میلیون کارگر وقتی نتونه حق خودشو بگیره پس نباید انتظار داشته باشن که چند نفر از خدا بی خبر بیان حقشونو بدن.کارگرا تا با هم نباشن همینی که هست.بابا این معلما سالی سه بار میرن دم مجلس هر دفعه هم حقوقشون زیاد میشه.یا علی

  پاسخ
 28. ابو
  ابو می گوید:

  باسلام خداوکیلی اینا نه پول غذامیدن نه اجاره نه بچه هاشون مدرسه میرن نه مریض دارن که بامامثل زمان برده داری که ازکشورای که برده میاوردن مثل ….کارمیکردن وهیچ حقوقی نداشتن برخوردمیکردن ..آقای وزیر ریس بانک مرکزی خداوکیلی وجدان ندارید نمی فهمید وقتی کسی مریضی رومیبره بیمارستان یه کیسه پول هم بایدباخودش ببره وقتی سرماه میشه کرایه خونه توندی نمیتونی ازخونه بیای بیرون وقتی صبح بچه ات میگه بابا ۱۰۰۰تومان بده مدادبگیرم سرتوبایدبندازی پایین وخودتوبزنی به اون رایعنی چی اصلأ ما توی این جامعه آدم نیستیم فقط شما آدم هستید

  پاسخ
  • کیا
   کیا می گوید:

   کو گوش شنوا عزیزم ۹۹ درصد دارن میگن داریم میمیریم بعد آقایون از الان دنبال ویزای تایلندن و ما باید حرص لباس عید و یه سفر با ابرها به شمال رو داشته باشیم

   پاسخ
 29. میم کارا
  میم کارا می گوید:

  چطوربا ۸۱۲۰۰۰تومان زندگی کنی ،وقتی قسطت ماهی ۱۴۰۰۰۰۰ وکل دریافتیت ماهی ۱۴۵۰۰۰۰واقعا اقای مسولین ،یه کمی فکرکنین ببینین میشه …..به یکی ازاین آقایون(کدخدایی) توی برنامه زنده tvایران توی اخبار بیست وسی میگن آقاماشین زیر پات چیه میگه پراید یارو خبرنگار میگه واقعا کدخدایی خیلی سینه سپر میگه :بببله –خبرنگارمیگه یعنی ماشین خارجی اینا ندارید:کدخدایی: خیلی بالبخند خیلی با قبلی آکنده ازاعتماد کفت بنده ندارم اما خانواده چرا دارن…………آقا این نوع کلاهبرداری ودروغ چی اسمشه واقعا نه دیگه شما بگو ……..بعد برای اینکه کارگربدبخت واسه اینکه یه سیخ کباب واسه بچه ۴ساله اش که بوش توی خیابون حس میشه باید هزارتا دروغ سرهم کنه تا بچه حواسش پرت شه ویه وقت خدایی نکرده دلش بخواد ………واقعا متاسفم

  پاسخ
 30. یه کارگره بدبخت
  یه کارگره بدبخت می گوید:

  سلام بر کارگرای محترم.عصابتونو خراب نکنید .الله وکیلی این پول به قدری هست دیگه خونه ماشین بخرید چرا همتون گلایه میکنید عه. اقایونه تصمیم گیرنده رو هم ازیت نکنید .کارشون واقعن سخته .کاره سختشون تناول بهترینهای روی کره ی زمینه و یک خودکار ویک امضا.به درده ما که۲۴ساعت سخت ترین و حساسترین انجام میدیم دارن میدن۱۵۰۰۰۰۰تومن.به اون وزیر بگین بیا فقط یک ساعت شب بیداریو تو سرما با منه کارگر تحمل کن بعد خودکارتو رو کاغز به حرکت دربیار.ممنانم

  پاسخ
 31. صادق
  صادق می گوید:

  ۸۰۰ تومن کمه ولی حالا مثلا یه شخص چقدر برای ساحب کار پولسازه که بخواد بیشتر بگیره اگه بیشتر بشه که کسی نمیره ساحب کار شه میره کار میکنه برا مردم

  پاسخ
 32. میلاد
  میلاد می گوید:

  به نظر من هیچ وقت نباید آدم به فکر کار دولتی باشه ! بنظرم هر آدم میتونه خودش یک کارآفرین باشه و درآمد خیلی خوبیم داشته باشه . مثال میزنم فرض کنید یه مهندس کامپیوتر کارمند دولت هست خوب حقوقش حدودا ۲ میلیون تومانه البته به شرطی که سابقش کم نباشه ! خوب همین مهندس کامپیوتر اگر خودش یه شرکت برنامه نویسی ایجاد بکنه و بصورت حرفه ای بخواد کار کنه باور کنید فقط دو سه سال اول شاید حقوقش دو سه میلیون باشه بعدش سال چهارم پنجم ممکنه ۱۰ میلیون به بالا حقوق کسب کنه ! خوب حالا آدم با سواد بنظرتون باید بشینه ببینه کی دولت استخدامش میکنه با این حقوق! یا اینکه خودش کارآفرینی کنه؟؟؟ سرمایه یه مهندس کامپیوتر فقط یه کامپیوتره که ابن روزا میشه با اقساط دم قسط هم تهیش کنه :d ما ایرانیا اگر فکرمون رو بکار بندازیم باور کنید هیچ پروفسوری به گرد پامون نمیرسه از نظر هوش !!! منتهی ما ایرانیا همیشه دنبال راحتی هستیم و پول زیاد ولی خارجیا هوش ضعیفی دارن ولی پشتکارشون از ما زیادتره و قانع تر از ما هم هستن این رمز موفقیت اوناست . آمریکا اگر جوونای ایرانی مثل ما داشت الان تمام کهکشان ها رو هم تصاحب کرده بود بابا یکم خودتون رو دست کم نگیرید رفقا ما بخدا اگر بخوایم میتونیم !!!

  پاسخ
  • خواه
   خواه می گوید:

   این ربطی به بیعدالتی نداره همه قرار نیست که کار آفرین باشن الان اگه کارگر شهرداری نباشه آشغال جلوی درب منزل شما مهندس کامپیوتر رو کی باید برداره؟باید بفکر اجرای عدالت بود نه اینکه همه رو کار آفرین کرد…

   پاسخ
   • حیدری
    حیدری می گوید:

    با نظرت موافقم
    من کار آفرین هستم
    سال ۹۰ ۱۰ تا کارمند داشتم
    امسال (سال ۹۶ ) با خودم شدیم ۲ نفر!
    چرا؟
    چون خرج در نمیاد اگر بازار خوب باشه جا داره تا ۳۰ نفر رو زیر پوشش بگیرم اما…

    پاسخ
  • رضا
   رضا می گوید:

   توروخدا چرا این واژه کارآفرین رو یادگرفتید هی میگید مگه همه باید کار آفرین باشن بابا این کارافرینی برای لاپوشونی مشکلات اصل بحث کم بودن حقوق کارگر تو این شرایط جامعه شرکت برنامه نویسی هم که میفرمایید من خودم فوق لیسانس کامپیوترم چندین مورد سراغ دارم صرف نداشت جمع کردن خواهش واقع بین باشیم و شعار ندیم

   پاسخ
 33. یک زن
  یک زن می گوید:

  در نظام سرمایه داری متغییر حقوق و دستمزد تنها متغییری است که تحت هر شرایط اقتصادی ضامن سود آوری بیشتر برای سرمایه داری است به همین دلیل چه در مواقع بحرانهای اقتصادی و چه در شرایط عادی اقتصادی مورد حمله قرار میگیرد. سرمایهداری با منطق کسب حداکثری سود و مالکیت بر ابزار تولید در هر لحظه به زندگی طبقه کارگر یورش می برد. تضاد طبقاتی از این همین جا نشات می گیرد . برای اینکه به حقوق واقعی خود دست یابیم نمی توانیم با این طبقه حاکم مانند( خانه ی کارگر که مدعی دفاع از حقوق طبقه کارگر در مذاکرات سه جانبه است ) پای میز مذاکره بنشینیم .در جامعه ای که نظام حاکم سرما یهداری است دولت هم به عنوان ضامن اجرایی و قانونی در دفاع از این طبقه بر می آید. همه می دانیم این افزایش حقوق های اسمی هر ساله هیچ ربطی به تورم واقعی در جامعه ندارد و نمی توان با این حقوق ها مانند یک انسان زندگی کرد . برای ساخت یک دنیای بهتر باید از ریشه ساخت و رادیکال عمل کرد.

  پاسخ
 34. مظلوم
  مظلوم می گوید:

  من یک خانم هستم. با مدرک لیسانس در یک شرکت کار حسابداری انجام میدهم.(از ساعت ۸:۳۰ الی ۵) حقوق من نصفه حقوق آقایی است که در این شرکت با مدرک سیکل داره کار میکنه. نه حقوق اداره کار نه سرویس نه ناهار نه حتی مزایایی مثل حق مسکن و این چیزا…. فقط یه بیمه با منت داره که اونم کارفرما مجبوره رد کنه چون هرازگاهی مامور بیمه میاد برای بازرسی. در ضمن ماهی حدودا ۴۰/۰۰۰ تومان برای هزینه رفت و آمدم میدهم.حالا بحث اعصاب خردی های سر کار به خاطر شغل حسابداری و سر و کار داشتن با مشتری های زبان نفهم به کنار.
  من نمیدونم این چه عدالتیه؟

  پاسخ
   • مدرک فوق لیسانس (یک کارگر)
    مدرک فوق لیسانس (یک کارگر) می گوید:

    من هم با این که یک خانم هستم از یک جنبه باشما موافقم . سرکار رفتن خانم ها البته خودش مشکلی نداره اینکه همجنس های من حاضرن با هر حقوقی در شرایط کاری سخت کار کنن واقعا دارن به جامعه کارگری چه زن چه مرد ظلم میکنن .
    وقتی یک کارفرما میتونه یک خانم رو با حقوق خیلی کمتر از حداقل قانون کار استخدام کنه چرا دنبال نیرویی بره که باید بهش حقوق حداقل قانون کار رو بده.
    خوب خواهر من اگر میخوای سرکار بری لااقل کاری نکن که هم حق خودت بخورن هم حق بقیه رو. کارفرما هم بگه من بجای اینکه دو نفر با حقوق ماهی یک تومن بگیرم ۶ نفر خانم با حقوق ۳۵۰ میگیرم خسته هم نمیشن خوشحال هم هستن همشون :-(. دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه

    پاسخ
 35. محمد جواد صادقی گوغری
  محمد جواد صادقی گوغری می گوید:

  سلام بر دوستان و کارگران زحمت کش
  اقایان مدیر همیشه در صحنه که حق جلسه یک ساعتشان برابر با حقوق یک ماه ما بیچاره ها ازین نوع حقوق کم خبر ندارند که شرمنده بچه هایشان بابت خرید یک کیلو گوشت در ماه شوند تا برسد به سایر هزینه ها آنها نه از ما هستند ونه به درد این قشر بدبخت اشنا

  پاسخ
 36. رضا
  رضا می گوید:

  سلام علیکم با توجه به این که خود مسولین از نظر حقوق خیالشون راحته اصلا به فکر قشر کارگر نیست ماهی ۸۰۰ هزار چی میشه شورای عالی کار فقط میاد میگه نه نباید بشه این حقه قشر کارگره که فقط بتونن تلاش کنن زنده بمونن پس تکلیف بچه هاشون چی میشه اینده نمیخاد اونورو مسکن نمیخان کسی هست پاسخ گو باشه تورم کمتر ۲۰ درصد نیست اونوقت فقط ۱۰ درصد حقوق رو افزایش میدن حقوقشونم زیر زیر زیر خط فقره ما لیسانس ها که اسممون شده کارگر و همون کارگرا چه گناهی کردیم پارتی نداشتیم رفتیم تو لیست کارگری چرا کسی جواب گو نیست خرج خونه بدیم یا اجاره یا قسط مسکن فقط دارن گدا پروری میکننن خدا به دادمون برسه انشالله ظهور گل زهرا

  پاسخ
 37. 0912
  0912 می گوید:

  من ۱۳ ساله شرکت بیمه البرز کار میکنم جالبه لین شرکت مرخصی استعلاجی رو کرده ۳ روز در ۶ ماهه اول سال ۳ روز در ۶ ماهه دوم سال و اگر ۳ روز ۶ ماهه اول سال رو استفاده نکنی سوخت میشه جابه اگر کسی بیمار بشه باید یا مرخصی بگیره یا استعلاجی بیشتر از ۴ روز تا بره پولشو از تامین اجتماعی بگیره.

  پاسخ
 38. لیدا
  لیدا می گوید:

  من و شوهرم هر دو کار میکنیم.و یه بچه دو ساله هم داریم.شوهرم کارش شیفتی ه.من صبح تا ساعت۵سر کارم.میام خونه بچه رو تحویل میگیرم شوهرم شب تا صبح میره سر کار.و همدیگه رو فقط ۱۰دقیقه میبینیم.و با این وجود فقط و فقط ۱تومن تا الان تونستم پس انداز کنم.اونم ذره ذره .چون هیچی واسمون نمیمونه.سیاستمداران محترم ممنون از اینکه انقدر به فکر اقشار آسیب پذیر جامعه هستین.

  پاسخ
 39. محمد خطیبی
  محمد خطیبی می گوید:

  بخدا دیگه خسته شدیم من اشتباه کردم درس خوندم از صبح تا شب دارم کار میکنم ماهیانه ۱ میلیون بنظرتون این عدالت من تو راه آهن به صورت شرکتی کار میکنم گیرم که اجرا بشه کدون پیمانکاری قبول میکنه از حقوق کارگر و افزایش بده بله بیمه ای که میخواد رد کن مطابق با همین قانون اما فیش حقوق چیز دیگه نشون میده اگرم بخواهیم اعتراضی داشته باشیم میگن بفرما بیرون پشت در خیلیا منتظرن میتونی قبول نکنی کی میخواد به اینا رسیدگی از کی این حرفا هستش … به موقعش یه سنگی جلوش میندازن بودجه نبود ..این قانون بار مالی نداره فقط باید این صاحب شرکت یا پیمانکار دندون طمع بکشه و کمتر به جیب خودش بزنه …

  پاسخ
  • خواه
   خواه می گوید:

   خدا باعث و بانی کارگرهای فصلی و قرارداد موقت و زیر دست پیمانکاران رو لعنت کنه.پیمانکاران دلالانی هستند که حقوق کار گر رو از کارفرما میگیرن و بعد از نصف کردن حق کارگر به کارگر میدن تازه اگه بدن و فراری نشن ویا سه ماه سه ماه پرداخت نکنن

   پاسخ
 40. ایمان
  ایمان می گوید:

  خدارو شکر الان حساب کردم اگه خونه تا ۱۵ سال دیگه گرون نشه و منم فقط آب بخورم با ۸۱۲ تومن میتونم بعد از ۱۵ سال ۴۰ متر خونه متری ۳ تومنی بخرم
  خدایا شکرت

  پاسخ
 41. سلیم ذوالقدر
  سلیم ذوالقدر می گوید:

  سلام نرخ دستوری حقوق خیلی مسخره است سالها پیش پایه حقوق یک صدو پنجاه تومن بود اما بخاطر شرایط بد اقتصادی ماهی پنجاه تومن هم حقوق نبود مزایا عیدی هم هیچی اگر اوضاع کار واشتغال بد باشه هیچ صاحب کاری حقوق بالا نمیده من چند ساله پیش ماهی سه میلیون پیشنهاد کارداشتم الان ماهی یک ودویست بیشتر بهم پیشنهاد نشده

  پاسخ
  • حیدری
   حیدری می گوید:

   کارفرما ها بدشون نمیاد حقوق زیاد بدند اگر در امد باشه
   وقتی در امدی نیست و خود کارفرما خرج زندگی خودش رو به زور تامین میکنه
   نمیتونه حقوق بالایی بده و فقط باید به حقوق پایه بسنده کنه

   پاسخ
 42. حامی
  حامی می گوید:

  قشر کارگر بدبخته همه جا شرکت های پیمانکاری هستند که این وسط نقش دلال رو بازی میکنن.
  مگه حقوق یه کارگر چقدر که باید کمیسیون به دلال بده.
  باید حتما یه نفر این وسط باشه که دلال بیکار نمونه.

  پاسخ
 43. صادق
  صادق می گوید:

  آخرش که چی؟؟؟همیشه این حرفارو میزنیم کی براش مهمه،کی کاری برا حقوق کارگری کرده؟؟؟همش حرف،،، اقتصاد مقاومتی فقط برای امثال کارگرانه،،، مقاومت کنید که نمیرید،،،، عجب،،، عجب عجب،،،

  پاسخ
 44. علی
  علی می گوید:

  با سلام من ۱۹سال سابقه دارم با دو فرزند ۸۵۰هزار پایه حقوق واقعا میشه زندگی کرد با این حقوقها آقایان به اصطلاح کارشناس????????

  پاسخ
 45. امیر
  امیر می گوید:

  با سلام
  گارگرها هم در پیروزی انقلاب نقش مهمی داشته اند و هم در ۸ سال دفاع مقدس . وهم در تمام مراسمات از قبیل انتخابات و…ولی متاسفانه سهم آنها از همه اقشار کمتر است . ۲۰هزار تومان حق مسکن میخان اضافه کنند سیاستمداران میگن باعث تورم میشه اونوقت …. من به کارخانه ها کاری ندارم . ولی در همین ادارات دولتی یک قرارداد کارگری با ۲۰سال سابقه با یک قرارداد رسمی و پیمانی حداقل ۲میلیون تومان اختلاف حقوق دارند . و کارگر همیشه حداقل حقوق مصوب را میگیره . تازه اضافه کار هم نمیگیره و از خیلی امتیازات دیگر هم محرومه . اگر مدرک تحصیلی جدید هم بگیره اونم اعمال نمیشه و… این یعنی چه ؟ به نظر شما این عدالت است . به خدا عدالت نیست و اینها جواب دادن داره

  پاسخ
 46. سانای
  سانای می گوید:

  سلام کاش وزیر کار خودش با حقوق ماهیانه ۱٫۲۰۰ تومن زندگی با دو تا بچه و وام و اجاره خونه زندگیشو میگذروند بعد به ما حق می داد از صب تا عصر کار می کنیم بیچاره بچه هامون رنگ و نام مادر بودنمون یادشون رفته وقتی از سرکار می ریم خونه بچه انگار مهمون اومده خونشون با آدم رسمی برخورد میکنه.بگذریم. سابقه ۱۲ سال کار تو یه اداره دولتی که اون موقع حق ما رو ضایع کردن نذاشتن رسمی بشیم خدماتی حسابمون کردن رسمی ماهی ۴ میلیون تومان حقوق میگیره شاکیه این په حقوقیه کفاف نمیکنه .من خدماتی هم باید ۱٫۲۰۰ بگیرم بگم دست شما درد نکنه این خیلی زیاده.واقعاً مسخره است.فلانی وام میلیاردی می گیره نه قسط میده و نه از خود وام خبری هست اونوقت آقایون می شینن حقوق کارگر بیچاره رو سالی ۱۰۰ هزار تومن میبرن بالا اونهم با هزار و یک منت.چی بگم………………………

  پاسخ
 47. علی تبریزی
  علی تبریزی می گوید:

  چه خوبه که این نظرات رو خوندم…..همش فکر می کرم که من چه قدر واسه مشکلات زندگی ایراد می گیرم و دم از نداری و نمی شه و ازدواج با این حقوق نمی شه و …..می گفتن نا شکری نکن…کم کم افسرده می شدم که ایراد از منه….
  ولی خدا رو شکر که الان می بینم درد کل ملت کارگری مثل منه…و آروم شدم….
  من هم مهندسی مکانیک سیالات تمومیدم و این حقوق ناچیز رو می گیرم…خدا رو شکر ازدواج نکردم و با این حقوق ازدواج نخواهم کرد…اون بچه چه گناهی داره که ماه عسل ازدواجه به دنیا میاد…می شه بدبختی مثل ما

  پاسخ
 48. سیامک هرمزی
  سیامک هرمزی می گوید:

  حق با دولته وقتی خودشون پانصد میلیون تومن حقوق میگیرن نباید هم فکر این باشن که کارگر بدبخت با حقوق نهصد هزار تومنی چطور زندگی میگذرونه ونباید هم بفهمه شرمندگی از زن و بچه یعنی چی من که اون دنیا زیر علم سبز ابولفضل یقه شونو خواهم گرفت جواب این همه شرمندگی رو از این مدعیان دروغین دینداری خواهم خواست اون دنیا مولا علی بین ما قضاوت کنه وحقوق این شرمندگی رو میسپارم به حضرت عباس اون حق منو بگیره

  پاسخ
  • محسن الف
   محسن الف می گوید:

   یعنی بشینیم و دست رو دست بذاریم و فنا شدن خودمون و خانوادمونو ببینیم که چی؟؟؟ که مثلا بریم تو اون دنیا پس از اینکه مردیم تا حضرت عباس و بقیه کمکمون کنن؟ میگن شکم گرسنه ایمان نداره ! پس از کجا معلوم ما ایمانمونو بتونیم تا لحظه مرگ نگه داریم که بهشتی بشیم و بریم تو بهشت و افتخار دست به دامانی ائمه و سایرین رو بدست بیاریم ؟؟؟من یکی به دلم برات شده که روز عدل زیاد دور نیست پس روزانه یه لیستی تهیه میکنم و نام تمامی کسانی که با اهرم دین و مذهب و سوءاستفاده از اعتقادات و احساسات مردم ، در مسندهای مهم مملکت چمبره زده اند ثبت میکنم، یقیناً اون روز خوب فرا میرسه. ما کارگران تحصیلکرده و قشر آگاه ایران زمین هستیم و هرگاه معنی اتحاد را بفهمیم یقینا بر تمام مشکلات غلبه خواهیم کرد.

   پاسخ
 49. نازیلا
  نازیلا می گوید:

  سلام و خسته نباشید
  من با اینکه دخترم و سرپرست مادر و برادر صغیرم به عهده منه با هزار مکافات لیسانسمو گرفتم که یه کار خوب پیدا کنم ولی متاسفانه ۶ ساله که به عنوان منشی تو مطب دندانپزشکی مشغولم با حقوق ۵۰۰ تومن و بیمه ی ۱۶ روزه
  آخه قربون خدا برم مارو افریده که چقدر زجرمون بده
  این همه روز قیامت میگن اخه خودشون باور دارن یا مارو بچه فرض کردن که سرمون شیره میمالن
  حالا واسه اینکه سنمونم نگذره به اصرار مامان تن به ازدواج دادیم
  من الان موندم خرج خونه بدم یا هزینه جهیزیه برطرف کنم
  چون ۶ساله بیرون کار کردم به پسرا حق میدم که چرا ازدواج نمیکنن
  فقط میتونم بگم خدا کمکمون کنه

  پاسخ
 50. بنده خدا
  بنده خدا می گوید:

  میخوام براتون داستان بگم……من با حقوق ۸۱۲تومن هم میتونم تفریح سالم داشته باشم هم میتونم پس انداز کنم هم میتونم تشکیل زندگی بدم و ازدواج کنم ……این داستان دروغ بزرگ…..به نظر شما وقتی تورم ۲۵درصد در واقیعت هست و افزایش حقوق سالانه نصف اون آیا میشه ادامه داد و ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟آیا هیچ آقا زاده این اینو درک میکنه؟؟؟؟؟آیا هیچ آقا زاده ای میدونه یعنی چی وقتی دخل با خرج جور در نمیاد؟آقا زاده ها همان مسئولین آینده ما هستند؟؟؟؟بیاییم با کمی تحقیق درست رای بدهیم!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 51. امير
  امير می گوید:

  مگه از حقوق کارگر خبر ندارن که هیچ دستوری در اینباره صادر نمیکنند … اگه وضع کشور از نظر اقتصادی خرابه چرا هر چند ماه عده ایی اختلاسی انجام میدن که رقم اختلاس از بودجه ی کشور هم بیشتره

  پاسخ
 52. علی
  علی می گوید:

  خداییش ۸۱۲ تومن چی میشه
  مشکل اینه ک ماهارو از اول عادت دادند ب اینکه هیچی نگیم
  زور ادم میاد صبح تا شب جون بکنیم و روزو شبمونو نفهمیم و زنو فرزندمون هیچی ب خودشون نبینند اونوقت اینا بهترین حقوق و امکانات رو دارند و مارو عین گدا ی مبلغ ناچیز میدن و هیچکسم نیست دفاع کنه ازمون
  خدا به دادمون برس

  پاسخ
 53. کارگر
  کارگر می گوید:

  با سلام .قرار بود همه با هم برابر باشیم نه یکی شاه و یکی گدا باشه چرا بچه منه کارگر حسرت یه غذای خوب تو دلش مونده اونوقت اقایانی که حقوق منه کارگر رو تعیین میکنن حقوق دهها میلیونی میگیرن چرا من همیشه بایستی شرمنده زن و بچه ام باشم .نمیدونیت وقتی بچه شما ازتون یه چیزی هر چند مختصر طلب میکنه و شما نمیتونید براوردش کنی چه عذابی داره. خدا میداند و شما سهم ما از عدالت شما ظلم و نداریه اما شما…….خدایا قضاوت کن

  پاسخ
 54. علي
  علي می گوید:

  خدای من ببین اخر سر به کجا رسیدیم قربونت برم.با ٨١٢ تومن واقعا میشه یجوری زندگی کرد که زن و بچمون از دستمون راضی باشن؟

  پاسخ
 55. جواد
  جواد می گوید:

  برای یک خانواده ۲ نفره برای سه وعده صبحانه ،ناهار و شام که اگه فقط نون و پنیر بخورن
  فاکتور یک روز
  نون سنگگ ۵ عدد ۵۰۰۰تومان
  پنیر ۷۸۰ گرم ۷۰۰۰ تومان
  مجموع ۱۲۰۰۰تومان

  مجموع * ۳۰ = ۳۶۰/۰۰۰ تومان
  حالا
  خدا کنه مریض نشم …
  خدا کنه صاحب خانه از اجاره ش فراموش کنه …
  خدا کنه لباسام کثیف و پاره نشن
  خدا کنه برامون مهمون نیاد وگرنه آبرومون میره
  خدا کنه این ماه قبضای آب و برق و گاز چاپ نشه و بدستمون نرسه
  خدا کنه این ماه بابام به دادم برسه
  خدا کنه نمیریم چون کفنم نداریم….
  با ۸۱۲۰۰۰ تومن حقوق من یک کارگر ایرانی هستم.زنده باد ایرانی….زنده باد اقتصاد فوق مقاومتی

  پاسخ
 56. علی
  علی می گوید:

  به خدا این پول ها رو نمیدن فقط ۸۱۲ هزار تومان از بابت ۸ ساعت کار اگه داشتن واسه ما پرداخت میکنن البته اگه اشتن اگه هم بخوای اعتراض بکنی میگن دوست نداری به سلامت

  پاسخ
 57. پیمان شهرکرد
  پیمان شهرکرد می گوید:

  آقایون خانوما بگردید دنبال راه چاره. خداییش ماها تا کی با این بدبختی ها سر کنیم؟
  الان یعنی خیر سرمون جوونیم ولی فقط دنبال یه شغلیم بتونیم خرجی زن و بچمون را در بیاریم و دستمون رو جلو نامردا دراز نکنیم.
  من خودم فوق لیسانسم با حقوق ۱میلیون ۲۰۰ هزار تومن فقط خدا میدونه با چه سختی داریم میگذرونیم.
  از همه خوشی ها و پول خرج کردن ها میزنیم تا دستمون جلو کسی دراز نشه ولی آخه تا کی؟؟ با حقوق کارگری چقدر زجر چقدر سختی؟؟
  فقط خدا میتونه بهمون کمک کنه…

  پاسخ
 58. متين
  متين می گوید:

  به کسی که حقوق اداره کار را تعیین می کنه بگید فقط یکماه خودش می تونه با این حقوق زندگی کنه و بس، نفسش از جای گرم بلند میشه

  پاسخ
 59. مجید
  مجید می گوید:

  دستشون درد نکنه الان باید سجده شکر به جا بیارم که ۱۰ درصد حقوقم زیاد میشه ولی دلم واسه دولت می سوزه که اونا حقوقای آنچنانی میگیرن مثل ما حقوقشون چشم گیر نیست
  فقط موندم با این افزایش ۷۰ هزاری حقوقم خونه بخرم ، ماشین بگیرم یا نه برم سفرای خارجه ، خدایا شکرت که این دولت به فکر کارگرها هستند الحمدلله

  پاسخ
 60. محمد
  محمد می گوید:

  بعضیا واقعا اعتقاداتی دارن و میگن خودتون کار افرینی کنید .البته بنده اینکارو کردم . بجز اینکه کارگر مخابراتم .کارهای دیگه ای هم میکنم و محلی که هستم برای کار دوم مناسب بود واین در کلانشهرها ممکن نیست.بگذریم ما ۱۳ میلیون تو کشور کارگر داریم فرض کنیم همه اینها کار افرینی کردن و برای خودشون کار کردند که این عملا برای همه مقدور نبوده بلکه برای ۱۰ درصد مقدور است.اما فرض کنیم همه خود کارفرما شدن ،پس چه کسی کارگر خواهد شد و اینکه ایا همه اینها باز دلیلی هست برای زیر پا گذاشتن عدالت و حق وحقوق یک عده ای دیگر؟ جواب واضح است کسی که کیسه ۱۰۰ کیلویی را حمل میکند فرد بدون بار اورا درک نمی کند. راه ما جز خواستن قانون مستحکم و عدالت واینکه حتی یک قدم هم از خواستن حق خودعقب نکشیم حل نخواهد شد مهم نیست فرد بدون بار چه هدفی دارد.

  پاسخ
 61. naser
  naser می گوید:

  با سلام من همیشه کارگر بودم اما فکر من همیشه رسید اتهام دو تا مغازه۵۰۰میلیونی تو بازار تهران دارم شما که کارگری هستی به دولت مربوط نیست خودتان توانایی کار کردن ندارید من نه مادری داشتم نه پدر دلسوز دستم را گذاشتم رو زانوم و گفتم یا علی تا به اینجا رسیدم برو قوی شو مه در نظام طبیعت ضعیف حقش پایمال حتی در خانه پدر و مادر

  پاسخ
  • سیروان
   سیروان می گوید:

   راست علی بگو این دومغازه ۵۰۰ میلونی که داری حلاله ؟
   اگه حلاله بی زحمت بگو چطوری پیداکردی ؟
   حالا ما مغازه ۵۰۰ میلونی نخواستیم در حد همین ۲۰ الی ۳۰ میلیون باشه مشکلاتمون حل میشه ؟ قوی !!!!!

   پاسخ
 62. پوریا
  پوریا می گوید:

  من اون مطلب بالارو دوس داشتم و خندم گرفت گفت حقوق باید دو و..میلیون بشه بعد تصمیملتی که شکم سیران گرفتند متوجه شدن که بابا هفتات تومنم کار مردمو راه میندازه
  بسشونه
  من حس کردم انسان نیستم وقتی غذا میخورم ته موندشو جلو حیوانات طفل معصوم میندازم
  این حس بم دس داد که گوشتو خوردن استخوان را پرت کردن جلوم

  حس شخصیم بود به هیچ کس قصد بی احترامی ندارم و نخواهم داشت

  پاسخ
 63. سامان
  سامان می گوید:

  یک ضرب المثل مازنردانی هست که میگه شکم گرسنه دین و ایمان وسیاست نمیشناسه
  فقط میتونم بگم خدا خودش به دادمون برسه.
  بعد این همه درس خوندن وضیعت زندگی مون باید با شرمندگی باشه

  پاسخ
 64. ع.م
  ع.م می گوید:

  حق با شماست با شما هستم که هر دو تجربه کاری رو داشتی منه کارمندی که فقط حقوق کارمندی می گیرم با ۸۱۲+۱۰% دولت چه کارها که نمی تونم بکنم وای خدایا شکر از دولت خدمت گذار

  پاسخ
 65. بهمني
  بهمني می گوید:

  اینا یک سوم مخارج زندگی رو میدن….بقبه رو باید خودمون در بیاریم….حالا گدایی خوبه.یه خوردشم میریم دزدی..گناهشم ……

  پاسخ
 66. محمود
  محمود می گوید:

  اقایون خانما حقوق ۸۰۰ و چندر غاز تومن خیلیم خوبه دست همه درد نکنه
  وقتی افرادی که دور هم جمع میشن تا حقوق کارگران و کارمندان رو تصمیم بگیرن و متوسط حقوق خودشون بالای ۵ -۶ میلیونه چه میفهمن کارگر با درامد چندر غاز تومن چه دردایی داره اخه

  پاسخ
 67. سینا
  سینا می گوید:

  سلام
  میخوان کلی منت بزارن سرملت۱۰%حقوقرو زیاد کنند فکر میکنن ملت لنگ این افزایش ۱۰%هستن
  بخدا این انصاف نیست ب ولله درست نیست.جالبه که فکر میکنن با۸۱۲هزارتومن میشه زندگی چرخوند اصلا ۸۱۲هم نه۱میلون تومن به نظرتون میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 68. Mahdi
  Mahdi می گوید:

  من بچه شهرستانی هستم
  وزارت کار واسه کدوم مصوبه فرق میکند.
  تو شهرستان ۸۱۲تومنم هم نمیدن .
  به قرآن نمیدن افزایش حقوق ندن بهتره والا حداقل مبلغ مصوبه را به شرکتها اجبار کنند ضمنا شب کار هستیم دوازده ساعت به بالا کار میکنیم قرار باشه اینطوری حقوق بگیریم که دیگه هیچی ….

  پاسخ
 69. م.ک
  م.ک می گوید:

  سلام
  من تا جایی که تونستم متن های دوستان را خوندم احساس میکنم کارگران و کارمندان فقط خودشون را دیدن و هیچ وقت خودشون را جای اون کارفرمای بدبخت نزاشتن، من خودم یه خانم ۲۹ ساله ام که یه شرکت دارم در اصفهان یه شرکت به نام و مشهور در صنعت It ، با ۱۱ پرسنل ثابت در محل شرکت و حدود ۲۲ پرسنل نمایندگی در سایر استانها حرفم اینه میخوام بگم اگر کار و کاسبی خوب بود و پول حلال درمیومد یه کارفرما دلش نمیخواست به یه مرد متاهل بچه دار ماهیانه ۸۰۰ تومن بده و واقعا دلش میخواست کارمندش وقتی تو محیطه کار فکرش هزار و یه جا نباشه از بدهی و بدبختی اما پروژه و کار کو؟؟
  خیلی از کارفرما ها مثل من واقعا آخر سال که میشه و میبینند باید فقط حدود ۶۰ میلیون عیدی بدن تصمیم میگیرن ببندند در کسب و کار را و برن بشینن توخونه و هرچی دارن بزارن تو بانک و یه نفس راحت بکشند اما همین کارم باعث عذاب وژدانه برای خیلی هامون..
  به هرحال ۸۰۰ تومن واقعا خیلی خیلی کمه منم قبول دارم اما باور بفرمایید تو شرایط کسب و کار فعلی حال و روزه کارفرمایان زیاد با کارمندان فرقی نداره جدا از اونکه کارمندان من روزی۸ ساعت کار میکنند خود من روزی ۱۵ ساعت ، البته من به حق با دیدن خودم و خیلی از همکارانم میگیم در خصوص دیگران و پولهای بادآورده و کارفرمایانی که بهترین ماشین ها را سوار میشن و بهترین خرج ها را برای خودشون میکنند حرف نمیزنم پس لطفا شماهم جمع نبندید که واقعا بی انصافی زیادی است..

  پاسخ
 70. افشین
  افشین می گوید:

  آخر آنهایی که این حقوق را در نظر میگیرند ایا برای یک ماه خودشان میتوانند با این حقوق زندگی کنند آخه انصافتان کجا رفته!؟ آیا شما زن وبچه ندارید نمیدانم واقعا چه بگویم شما چه جور آدمهای هستید یعنی متوجه نمیشود با این حقوق نمیشود توی این مملکت زندگی کرد کمی هم کلاهتان را قاضی کنید …!!!؟؟؟

  پاسخ
 71. سایشن
  سایشن می گوید:

  تو یه گروه تلگرام یه مطلبی خوندم نوشته بود برای کسانی که کارگر ساده هستن معلومه که کار پیدا نمیشه برن یه صنعتی یاد بگیرن مثلا سی ان سی کاری یا تراشکاری ۱۰۰نفر فلان جا استخدام داره منم بهش گفتم برادر فرض کنیم ۱۰۰نفر تو رفتن صنعت یاد گرفتن اون چند هزار نفر بیکار دیگه رو چیکار کنیم اونهاییم که کار میکنن اصلا کار نیست که حمبالی مفت هست تو اسفند ۹۵ کارگر های شرکت بلبرینگ سازی،آکیا خودرو ویه شرکت قطعه سازی خودورو تو تبریز که کارگر هاش یه سال بدون حقوق کار کرده بودن جلوی استانداری تظاهرات کردن عکس هاش تو اینترنت هست برین ببینین فقط یه چیز دیگه هم بگم میگن ضامن روزی همه موجودات روی زمین خدا هست نمیخواهم کفر بگم من نمیدونم چرا روزی اون هایی که هر روز حق الناس رو میخورن داره بیشتر میشه و طبقه متوسط به پایین جامعه که نون حلال در میارن هر روز فقیر تر ای خدا اگه هستی این مطلبم رو دیدی خودت به دادمون برس یا علی….

  پاسخ
 72. عادل
  عادل می گوید:

  سلام.من نمیدونم این همه ادم ناراضی .با هر کی حرف میزنی ناراضیه.پس این ملتی که در مواقع مهم همین مسیولین را با کارهاشون تایید میکنند از کجا میان.

  پاسخ
 73. فقطخدا
  فقطخدا می گوید:

  اونایی ک این پایه رو تعیین میکنن خودشون اگه میتونن بیان بدون اجاره خونه و قسط و پول آب و برق.فقط با خرج شکم ببینم میتونن بسازن

  پاسخ
 74. یه فوق لیسانس بد بخت
  یه فوق لیسانس بد بخت می گوید:

  با سلام. فوق لیسانس مهندسی دارم. سال ۸۶ فارغ التحصیل شدم، تا الان یک سال بیمه دارم که همش رو کارگری رد کردن… بهمن ماه هشتصد و نود تومن حقوقم بود. به نظر شما کی باید ازدواج کنم؟ اگه با همون دیپلم میرفتم دنبال کار الان سه تا بچه هم داشتم. کارفرمای ما هم کف اداره کار رو به من داد. در ضمن محل کارم توی یه شهر دیگه با فاصله ۱۷۰ کیلومتری هست که دو روزی پانزده هزار تومن پول بنزین میدم. همکاراهم ماشیناشون گذاشتن خونه کیلومتر نندازه…خنده داره واقعا…

  پاسخ
 75. یه عمله به نام مهندس
  یه عمله به نام مهندس می گوید:

  منم لیسانس مکانیک گرفتم از ۷ صبح تا ۷ شب سرکارم با اضافه کاری میشه ۱۲۰۰خدایی انصافه؟
  بخدا کسی بی سواده کنار من کار میکنه همین حقوق رو میگیره چرا کسی جوابگو نیس ؟۳۵ سالم شده هنوز جرعت نمیکنم ازدواج کنم

  پاسخ
 76. یک ایرانی
  یک ایرانی می گوید:

  سلام
  من و همسرم دو تایی با هم کارمیکنیم
  مدرس زبان انگلیسی هستم
  انقدرحقوقم کم بود که تن به کار ۹ ساعته دادم
  پسر سه ساله مو هر روز میذارم خونه کسی
  به امید اینکه بتونیم زندگی خوبی براش بسازیم
  اما به چه قیمتی؟؟
  وقتی نمیتونیم بهترین روزای جوونیمون رو در کنار هم زندگی کنیم
  پیر بشیم که بازنشست بشیم؟که چی
  ۷ ساله یه مسافرت نرفتیم
  چه میشه کرد
  امیدوارم قشر کار در کاشون موفق باشند
  در پناه حق

  پاسخ
 77. روزگار
  روزگار می گوید:

  من در یک شرکت در عسلویه کار میکنم و مشاهده میکنم وقتی اورهال میشه چند نفر از جوانهای تحصیلکرده پشت در شرکت التماس میکنند برای یک هفته کار کردن که واقعا دل هر انسانی به حالشان کباب میشود بابا حقوق رو ول کنید بیکاری بیش از حد را بچسبید

  پاسخ
 78. الهه
  الهه می گوید:

  برای من سواله چرا روی قیمت همه چی از گوشت و مرغ و میوه و کرایه تاکسی و اتوبوس هر کدوم ۲۰ درصد اضافه بشه اما کل حقوق یه کارگر باید ۱۲ درصد اضافه بشه این انصافه ؟ ک مثلا شخصی با حقوق ۹۰۰ تومن به فرض ۱۰۰ تومن در ماه میداده کرایه تاکسی اما امسال باید ۱۵۰ تومن هر ماه هزینه کنه این ۵۰ تومن توی اون افزایش حقوق سال جدیدش یعنی نصف اون چیزی که اضافه شده …امیدوارم منظورمو خوب فهمیده باشید . میخوام بگم افزایش حقوق رو این کارفرمایان پولدار که به ضررشون هست اینقد ادم دارن تو مجلس که نذارن زیاد بشه وگرنه باید به میزان هر چیزی که تو این مملکت گرون میشه حقوق یه کارگر هم اضافه بشه .

  پاسخ
 79. یعقوب
  یعقوب می گوید:

  سلام من یعقوب علیزاده هستم ودریک شرکت بزرگ ازسال۱۳۸۹مشغول به کارنگهبانی هستم وازساعت ۴بعدازظهرکارمن شروع میشود تا۸صبح درکل ۱۶ساعت درصحرا ودرداخل چادور درتمام فصل سال ودریافت ماهیانه سال۹۵ هرماه۱۱۰۰۰۰۰۰ریال دریافت کردم بنظرشما من درماه باجدولی که شما گذاشتین حق حقوق خودم راکامل ریافت کرده ام.درضمن شیفت صبح ازساعت ۸شروع میشودتاساعت ۴بعدازظهر یعنی ۹ساعت اما دریافت ماهیانمو فرقی ندار به نظرشما۹ساعترت کاربا۱۶ ساعت کارکه شیفت شب هم است درصحرا یکه نزدیکترین روستا۱۰ کیلومترفاسله دارد.خواهش میکنم راهنمایم کنید

  پاسخ
 80. مینا
  مینا می گوید:

  من نظرات رو خوندم .باید بگم منم با ارشد دانشگاه روزانه با ماهی ۸۱۲تومن سر کار میرم تازه ما خانما باید یک ماه سرکار بریم بعد حقوقمون که کلا خرج خونه میشه بعد تازه از سرکار بیایم بریم سراغ غذا و کار خونه و مهمون و همسر و..تازه وقتی از شش صبح بیدار شدی و شش عصر برمیگردی خونه باید خوشحال باشی بگی بخندی مرتب. منظم خوش اخلاق ..یعنی از سال ۹۳که تهران شاغل شدم و ازدواج کردم سخت ترین روز های زندگیم و رو تکربع کردم ..تازه ما خانما باید مواظب محیط کا ر و امنیتش هم باشیم با این محیط،های کاری ..بعد توانی اصلا برای این که مطالعه کنیم دکترا شرکت کنیم و غیره اصلا باقی نمیمونه ..فقط،یه زندگی ربات گونه برای ما مونده ازشنبه تا پنج شنبه پر از روز های تکراری و خاکستری ..

  پاسخ
 81. احمد
  احمد می گوید:

  من میخام بدونم خود مسئولین به فکر کارگر خودشون میتونن یک ماه با حداقل دستمزد اجاره خونه هم بدند و زندگی کنند.واقعا که.

  پاسخ
 82. شقایق
  شقایق می گوید:

  سلام یه سوال داشتم این ۱۴٫۵ درصد افزایش بر اساس پایه حقوق هر فردهست یا ۱۱۸۰۰۰تومن برای همه با توجه به پایه حقوق پارسال که ۸۱۲۰۰۰تومن بود ؟مثلا کسی که پایه اش ۹۰۰هزار تومن باشه ۱۱۸هزار تومن اضافه میشه یا۱۳۰تومن

  پاسخ
 83. آدم
  آدم می گوید:

  سلام

  چند سال درس بخونی و فارق التحصیل بشی بعد چند سال بیکار خونه باشی و از هر ۱۰ جوان تازه یه نفر شاید بتونه اونم با کلی پارتی بازی و کلی دوندگی نیروی شرکتی بشه و حقوق قانون کار بگیر ه.من با فوق لیسانس باید جایی کار کنم که دوره بر من دیپلم هم ندارن و حقوق یکسان و شرایط یکسان داریم و من باید افرادی رو تحمل کنم که قابل تحمل نیستن.حقوق ۸۰۰ هزار تومن یعنی اینکه لحظه لحظه های بهترین دوران زندگی من که جوانی منه رو دارن ارزون میخرن.حرف بزنم یه سری که خودشون بدبخت تر از منن میگن خوشی زده زیره دلش!چی بگم/نا امید نباشید که من اینو متوجه شدم که اینجا بدترین شرایط زندگی هرکی آرزوی یکی دیگست!

  پاسخ
 84. negar
  negar می گوید:

  واقعا متاسفم … واقعااااا.. روز به روز که این خبر هارو میشنوم بیش تر و بیش تر از مملکت خودم بدم میاد. آخه حقوق نهصد هزار تومن به کجای آدم میرسه. بابا الان فقط کرایه خونه ۵۰ – ۶۰ متری تو منطقه متوسط و پایین ۹۰۰ تومنه . بقیه خرجا چی؟ کارگر زن و بچه نداره؟ بچه کوچیک نداره؟ دانشجو نداره؟ واسش مهمون نمیاد؟ هیچچچچ خرج دیگه ای نداره؟ آخه آقایون محترم،شما کجار رو می بینید؟؟؟ دارید راجع به کارگر صحبت میکنید. خب دخل و خرج یه کارگر و بشینید سبک سنگین کنید. کارگر گوشت و مرغ نمی خوره ؟ فقط مدیرش میخوره؟ کارگر برنج و میوه نمیخوره؟ فقط مدیرش می خوره؟ کارگر لباس نمیپوشه ؟ فقط مدیرش می پوشه؟؟؟ خودتون کرایه خونه ۵۰ متری رو کردین ۱ میلیون ، بعد حق مسکن رو کردین ۴۰ هزار تومن؟؟؟؟؟؟
  خب همین کارارو میکنید دزدی زیاد میشه.فساد زیاد میشه. این ملت تقصیر نداردن. .

  پاسخ
 85. مرجان
  مرجان می گوید:

  سلام
  من ۲۴ ساله دارم کار میکنم توی شرکت خصوصی خیر سرم طراح هستم
  با این حال همیشه حداقل گرفتم
  یکی به من بگه این سنواتی که میگن باید حساب بشه چطوری باید حساب بشه من با یک کارگر که جدید میاد سی چهل تومن تفاوت حقوق داریم چه جوری این انصافه اخه کارفرماها که نمیان حداکثر به ما بدهند همیشه حداقل می دادن این کجاش عدالته هیچ کس هم نیست بگه یه جوری تعیین کنید که حداقل هر ده سال سابقه حداقل صد تومن بیشتر هم بشه باید روی حقوقها اضافه کنند. این دولت هم که برای ما کارگرها هیچ کاری نکرد دولت قبل هم نکرد آینده هم نخواهد کرد. عزت زیاد

  پاسخ
 86. حامد بلوچی
  حامد بلوچی می گوید:

  بخدا بحث برای میزان حقوق به کنار اصلا کارش پیدا نمیشه ، که بخوان همین حقوقه چندر غاز و بدن ، هر جایی که کار هست حقوق زیر ۸۰۰ هزار تومنه ، من الان خودم با ماهی ۵۰۰ هزار تومن از صبح تا شب توی یه دفتر کار میکنم ۳۲ سالم هست ،هیچ سرمایه ای هم ندارم وگرنه خودم ایده دارم واسه کار مجبورم همین جا کار کنم الان که ۲ ساله اینجام نتونستم کار مناسب تری پیدا کنم . همه ی دهه شصتی ها همین مشکلاتو دارن ، همشونم با همت هستن هی الکی شعار ندین ، وقتی ۲ سال میری و میای واسه راه اندازی یک کار ۱۵ میلیون وام بگیری آخرشم میگن بودجه نداریم چه انتظاری دارین دیگه ، مسولای مملکت چه کاری واسه جوونا انجام دادن جوونا دلشون به چی خوش باشه ، این همه جوون سالم و اهل کار هستن

  پاسخ
 87. علیرضا
  علیرضا می گوید:

  وقتی اعلام شد امسال معافیت مالیاتی شده دو میلیون ،با خودم فکر کردم شاید امسال واقعا بخوان یه تکونی به حقوق قانون کار بدن ولی …..۱۲درصد واقعا

  پاسخ
 88. شایان
  شایان می گوید:

  سلام.من‌بمدت یک ماه و هفت روز برای یک رستوران کار کردم الان دوماه از اینکه پولمو نداده گذشته قرارداد هم ندارم. میتونم ازش شکایت کنم و پولمو پس بگیرم؟

  پاسخ
 89. اگنس
  اگنس می گوید:

  سلام
  برای کار منشی اداری ساعت کاری ۹ ساعت در روز و ۵شنبه نیمه وقت تا ۱٫ کمترین دستمزد چطور محاسبه میشه
  اینکه وزارت کار ۹۳۰ هزار تومنه یعنی بعد از کسر بیمه است یا بیمه سهم کارمندم باید از همین ۹۳۰ کم بشه ؟
  واین ارقامی که میزنن همه جا نوشته برای کارگران ، آیا برای کارمندان هم صدق میکنه ؟
  این فرمول محاسبه عیدی رو باید روی همین ۹۳۰ تومن حساب کرد ؟
  خیلی ممنون از لطف شما

  پاسخ
 90. ناشناس
  ناشناس می گوید:

  با درود بر دوستان عزیز
  آقای مشاور عزیز کلیه تئوریهای مدیریتی و …… از روی رفتار دیگران نوشته شده نه به صورت تئوریهای علمی در آزمایشگاه به شبیه سازی کلیه شرایط محیطی ، یک عملکرد نتیجه ای که در شرایط اجتماعی و اقتصادی اروپا ، آمریکا و…… میده در شرایط ایران نتیجه نمیده خودتون بهتر میدونین که چی میگم بنده در سن ۲۳ سالگی پس از اتمام سربازی به جای استخدام رفتم کار آفرینی کردم در سال ۷۷ ، اما یک سال و نیم کار کردم ۱۳۰ تا پرسنل داشتم بخاطر افزایش نرخ ارز و داشتن بدهی ارزی برای واردات مواد و تجهیزات ورشکست شدم سالها کار کردم بدهی ام را دادم و دوباره از سال ۸۲ شروع کردم لوازم پزشکی وارد کردم بعد تولید کردم شرکتم ۱۴۵ نفر پرسنل داشت و حد اقل ۴۰۰ نفر غیر مستقیم برام کار میکردن ولی وقتی نرخ دلار از ۹۰۰ به ۳۸۰۰ رسید من ۴ میلیون دلار بدهی ارزی داشتم حسابش را بکنید چه بلایی سرم اومد سال ۹۱ ورشکست شدم با بیش از ۴ میلیارد بدهی تا به حال دارم تلاش میکنم که بدهیم را تموم کنم که تقریبا به ۲۰۰ میلیون رسوندم در حال حاضر تو یه شرکت تولیدی مدیر شدم البته نه با حد اقل حقوق ولی باور کنید یک انسان در طول عمرش بیش از سه بار نمیتونه اقدام به کار بزرگ بکنه و تقریبا در هر ۶ سال یک بار اقتصاد ما دچار بحران شدید میشه و شما زمانی میتونی دوام بیاری که کارهای نادرست و تقلب بکنی

  پاسخ
 91. مختار
  مختار می گوید:

  بابا سوریه و عراق و روسیه وچین و …هم که کشورای دوست و همسایه هستن گناه دارن جدیدا که میانمارم اضافه شده
  ی کم دیگه مقازمت کنید
  دایه مهربانتر از مادر که میگن اینه
  خودمون از گشنگی داریم میمیریم یا میدزدن یا کشورای دوست و همسایه

  پاسخ
 92. سیروان
  سیروان می گوید:

  با سلام خدمت دوستان
  منم مثل شما کارگرم ماهیانه قسط و کرایه خونم ماهیانه ۱۶۰۰۰۰۰ تومنه خیر سرم می خوان بهم مسکن مهر بدن ۳۲ریختم الان میگه باید ۴۵ میلیون بریزی کی به فکر این ملت بدبخته ؟

  پاسخ
 93. ی.ز
  ی.ز می گوید:

  سلام داداش دیگه از این چیزا گذشته اونایی که این حقوق پایه رو تعیین میکنن همین پول کفاف پول تو جیبی بچشونو نمیده حالا باید خرج یه ماه خودمونو خونوندمونو بدیم ما کار میکنیم برای پیشرفت یه عده محدود

  پاسخ

تعقیب

 1. ميزان افزايش حقوق کارمندان در سال 96 گفت:

  میزان افزایش حقوق کارگران سال ۹۶ ;۹۳۰ هزار تومان

 2. حداقل دستمزد کارگران سال 96 - فرد مطلب گفت:

  پایه حقوق سال آرین سیستم

 3. دانلود بخشنامه حقوق 96 وزارت کار گفت:

  حقوق اداره کار ۹۶ + افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۶| حقوق

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *