بازار کار مدیریت بازرگانی + لیست شرکتهای بازرگانی | آرین سیستم

بازار کار مدیریت بازرگانی – آینده شغلی رشته بازرگانی

 مدیریت بازرگانی یکی از قدیمی ترین گرایش های رشته مدیریت است.امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و تغییر در نوع کسب و کار ، رقابت در سازمان ها بسیار افزایش یافته است ، افزایش رقابت سبب بهبود بازار کار مدیریت بازرگانی شده است و نیاز سازمان ها به افرادی که دوره های مدیریت بازرگانی را گذرانده باشند بسیار بیشتر از گذشته شده است. برای آن که بدانید بازار کار رشته مدیریت بازرگانی چگونه است ، از شما می خواهیم که در ادامه مقاله ما را مطالعه کنید.

مدیریت بازرگانی چیست؟  

امروزه بازار کار مدیریت بازرگانی بسیار گسترده تر از قبل شده است. مدیریت بازرگانی یکی از مهم ترین بخش های مدیریتی در سازمان های تجاری محسوب می شود. یک سازمان تجاری هنگامی می تواند بین فعالیت های خود و مشتریانش ارتباط مناسبی برقرار کند که یک مدیر موفق داشته باشد و با تمام وظایف مدیر فروش بازرگانی آشنا باشد. به طور کلی می توان گفت مدیر بازرگانی فردی است که نقش بسیار مهمی در سود و زیان سازمان دارد چرا که یکی از وظایف مدیر بازرگانی جذب مشتریان و معرفی و عرضه محصول به آن هاست.

وظایف مدیر بازرگانی | آرین سیستم

مدیریت بازرگانی | آرین سیستم

بازار کار مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی گرایش های مختلفی مانند بازاریابی ، بازاریابی بین الملل ، تجارت الکترونیک ، مدیریت بازرگانی دریایی ، مدیریت استراتژیک و بازرگانی داخلی دارد. امروزه مهم ترین گرایش مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی است که در بازارکار مدیریت بازرگانی جایگاه خاصی دارد. فارغ التحصیلان این رشته به دلیل آشنایی و تسلط بر مسائل مربوط به بازار ، استراتژی های سازمان ، اطلاعات مربوط به مشتریان و نیازهای آن ها و آشنایی با فرایندهای مختلف فروش و بازاریابی ، از نظر بازار کار مدیریت بازرگانی جایگاه مناسبی دارند. دانشجویان این رشته پس از گذراندن واحدهای درسی خود ، قابلیت تصمیم گیری سریع و دقیق و رفع نیازها و مشکلات سازمان را پیدا خواهند کرد. امروزه با توجه به تغییر در کسب و کار و ورود بسیار زیاد رقیبان داخلی و خارجی به بازار ، بازار کار مدیریت بازرگانی نسبت به بازار کار بسیاری از مشاغل دیگر جایگاه بسیار مناسبی دارد و در آینده نیز پیش بینی می شود بازار کار مدیریت بازرگانی رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد چرا که تقریبا تمام سازمان های تجاری به یک مدیر بازرگانی احتیاج دارند.

دانش آموختگان رشته مدیریت بازرگانی بعد از شناخت مفاهیم کاری سازمان ها ، تصمیم های بهتری خواهند گرفت و توانایی حل مشکلات را خواهند داشت. بدین صورت می توانند در سازمان هایی که کار بازرگانی انجام می دهند در عنوان زیر به کار بپردازند :

  • تدارکات
  • اداره ی امور
  • کارگزینی
  • امور مالی
  • بازاریابی

با توجه به اهمیت دانش و تکنولوژی ، امروزه مؤسسات بزرگ و مختلفی هستند که کارهای پژوهشی و تحقیقاتی مهمی را انجام می دهند که فارغ التحصیلان مدیریت بازرگانی می توانند در این محیط ها هم مشغول به کار شوند.

نرم افزار بازرگانی | آرین سیستم

نرم افزار بازرگانی | آرین سیستم

آینده شغلی رشته مدیریت بازرگانی

فارغ التحصیلان رشته مدیریت گرایش بازرگانی با آگاهی کامل از وضع بازار و تسلط کافی به مفاهیم شناخت مشتری ها و چگونگی ارتباط با آنها ، شناخت فرایندهای فروش و ارائه خدمات شرایط لازم براس استخدام در واحد های بازرگانی سازمان ها را دارند.

همچنین دانشجویان این رشته علاوه بر موارد بالا ، می توانند اطلاعات خود را در زمینه کسب و کار و چگونگی ایجاد تجارت موفق بالا ببرند تا بسوی تشکیل کسب و کار جدید گام بردارند.

فارغ التحصیلان ارشد رشته مدیریت بازرگانی هم با آگاهی گسترده ای که از موضوع های متفاوت بازرگانی اعم از بازاریابی ، روابط انسانی ، امورهای مالی و اقتصادی بدست می آورند ، می توانند پا به پای مدیران اجرایی سازمان ها گام بردارند و در همین سمت در سازمان های صنعتی ، دولتی و یا بازرگانی مشغول به کار شوند که این موارد شامل فارغ التحصیلان گرایش بیمه هم می شود و می توانند در صورتی که از روحیه کاری بالا و روابط عمومی خوبی برخوردار باشند ، به عنوان عامل فروش نیز در سازمان ها یا مؤسسات درخواست همکاری بدهند. این افراد می توانند با کسب مهارت های بیشتر ، مسئولیت های مهمتری را عهده دار شوند و در جایگاه بالاتری قرار بگیرند. فارغ التحصیلان این رشته ، گرایش بازرگانی داخلی هم می توانند در شرکتهای تولیدی و خدماتی مشغول به کار شوند ، همچنین با کمی جرأت و اعتماد به توانایی های خود می توانند وارد بازار تجارت شوند و لذت بازار کار را دریابند و در آخر فقط کار فارغ التحصیلان گرایش مالی سخت تر می شود ، چون فارغ التحصیلان رشته های مدیریت مالی و حسابداری رقیبان آنها محسوب می شوند و باید در کنار بالا بردن سطح دانش خودشان ، حواسشان به محیط بازارهای پولی و سرمایه نیز باشد تا بتوانند بر رقبای خود پیروز شوند و کسب و کار موفقی داشته باشند.

دانلود فایلهای PDF مربوط به مدیریت بازرگانی

دانلوددانلود فایل : مدیریت بازرگانی و بازاریابی با رویکرد دانش
فرمت : PDF – حجم فایل ۱ مگابایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *